دوشنبه, ۲۶ آذر ۱۳۹۷

آیا روش جدید ازون درمانی می تواند درمان پسوریازیس را متحول ‌کند؟

ازون تراپی یا اوزون درمانی روشی است که در سال های اخیر در درمان پسوریازیس بسیار مورد توجه قرار گرفته است. به گزارش سایت درمانی پسوریازیس، محققان اکنون از نتایج خارق‌العاده و خیره ‌کننده این روش در درمان پسوریازیس خبر داده‌اند.


fgfdgdfgdfg
 

دکتر علی تارات از مرکز تحقیقات ازون تراپی در ایران، در گفتگو با خبرگذاری صدا و سیما گفت:

“در آزمایشگاه و کارآزمایی ‌های بالینی ما تاثیر چشمگیر این روش درمانی را در کسانی می ‎بینیم که پسوریازیس آنها به دوز بالای داروهای کورتونی و سنتی مقاوم بوده است.”

از جمله این نتایج خیره کننده، به گفته دکتر علی تارات کارآزمایی بالینی در ۳۵ بیمار مبتلا به پسوریازیس حاد پلاکی بسیار پیشرفته بود. در این تحقیق در ۹۴ درصد مبتلایان تمام علائم بیماری کاملا از بین رفت.

دکتر علی تارات در ادامه گفت:

“راستش را بگویم این در پزشکی بی سابقه است، پاسخ درمانی در این حد در بیمارانی با بیماری‎ای چنین پیشرفته.”

 ازون درمانی، تحول علمی:

چند سالی است که ازون ‌درمانی در خط مقدم تحقیقات پسوریازیس قرار گرفته است. نشریه معتبر ساینس “درمان پسوریازیس با ازون” را بزرگترین تحول علمی درمان پسوریازیس در سال ۲۰۱۶ دانسته بود.

اساس درمان پسوریازیس تا به حال از بین بردن سطحی ضایعات بوده است، با داروهای موضعی عمدتا کورتونی یا پرتو درمانی و یا داروهای سیستمیک آسیب رسان نظیر متوترکست، نئوتیگازون و یا سیکلوسپورین ها.

اما در “ازون ‌درمانی” هدف این است که سیستم ایمنی با بازسازی و تنظیم خود وارد عمل شود و با این شیوه خود مانع از بروز ضایعات پوستی پسوریازیس شود که این به معنای “تربیت” سیستم ایمنی یا به عبارت دیگر (سلول ‌های T) می باشد.

سلول‎های T یکی از مهمترین سلاح های بدن در مبارزه با بیماری ها به خصوص عفونت ‌ها است. در مورد پسوریازیس یکی از عواملی که باعث ایجاد ضایعات پوستی می ‌شود این است که سلول‌ های T به اشتباه به سلول ‌های پوست حمله می ‌کنند.

دکتر علی تارات در رابطه با مدت زمان بهبودی با ازون تراپی می گوید:

از آنجاییکه ازون درمانی نقش مهمی در متعادل سازی سیستم ایمنی دارد و اصلاح رفتار سیستم ایمنی منوط به از بین رفتن سلول های معیوب مانند سلولهای B، سلولهای T و سلولهای سفید WBC است لذا ساخته شدن مجدد این سلول ها در بدن حداقل ۴ هفته طول میکشد. در بیماری پسوریازیس بیمار بهترین نتیجه را بعد از ۴ هفته و حداقل ۱۲ جلسه ازون درمانی می بیند تا پوست سالم از زیر لایه های صدمه دیده شروع به رشد کرده و جایگزین پلاک های پسوریازیس شود. و در کل می توان گفت دلیل زمانبر بودن درمان، اثرات  بیولوژیک اوزون و ترمیم بافت های جدید است.

تاثیر ازون درمانی بر سایر مشکلات پوستی:

به گفته دکتر علی تارات ازون درمانی در بیماری های خود ایمنی پوست  یک درمان واقعی است که شامل درمان بیماری های زیر نیز می باشد:

۱- تاسی منطقه ای Alopecia areata

۲- پسوریازیس  psoriasis

۳- انژیو ادم خود ایمنی auto immune anjioedema

۴- خارش خود ایمنی auto immune urticarea

۵- پمفیگوس تاولی bollus pemphigous

۶- شبه پنفیگوئید cicatrical pemphigoid

۷- درماتیت هرپیدیفورمیس آبدار Epidermolysis bullosa

۸- نودوزم  قرمز Erythema nodosa

۹- لیکن پلان Lichen planous

۱۰- لیکن شاخی Lichen sclerosous

۱۱- اسکلرودرمی  سیستمی sistemic scleroderma

۱۲- ویتلیگو(پیسی) Veteligo

۱۳- لوپوس درماتیت Lopous dermatitisis

ارتباط با مشاوران متخصص ازون درمانی:

بیماران پسوریازیس می توانند برای پرسش سوالات خود در رابطه با این شیوه جدید درمانی و شنیدن جواب آن از زبان مشاوران متخصص ازون درمانی در ساعات کاری ۹ صبح تا ۱۹ شب با شماره های ۲۶۲۰۷۹۸۸-۰۲۱ و ۲۶۲۰۷۹۳۷-۰۲۱  به صورت رایگان تماس گرفته و سوالات خود را مطرح نمایند.

  • فهرست سایت

  • داروهای جدید