شنبه, ۰۳ فروردین ۱۳۹۸
»   اسلایدر, اطلاعات عمومی پسوریازیس, درمانگاه پسوریازیس  »   آیا صلاح هست که با همدردان پسوریازیسی خود ازدواج کنیم؟
5,513 بازدید
۲ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۹:۲۴

آیا صلاح هست که با همدردان پسوریازیسی خود ازدواج کنیم؟

ازدواج یک بیمار مبتلا به پسوریازیس با یک فرد سالم یک تیغه دولبه است که از یکسو می تواند به نفع شما و از سوی دیگر به ضررتان باشد. اگر واقعا مطمئن هستید که طرف مقابل شما از وضعیت بیماریتان با خبر است و باز هم حاضر به زندگی مشترک است. اگر می دانید در رسیدن به تفاهم مشکلی ندارید و سرانجام اگر می دانید خانواده او مشکل شما را پذیرفته اند، حتما ازدواج شما با فردی که حتی از بیماری شما بیگانه است انتخاب مناسبی خواهد بود. به هرحال بهتر است در این زمینه خیلی محتاط باشید. بیماران پسوریازیس  و بیشتر از آنها خانواده بیماران همیشه نگران این موضوع بوده و اولین و مهمترین پرسشی که از ما می کنند همین است.

rgxgfdgfdg

پسوریازیس و خانواده:

ما وقتی می بینیم بیمار تازه تشخیص داده شده متاهل است، یک نفس راحت میکشیم. توجه کنید تعداد طلاق به علت ابتلای همسر به پسوریازیس خیلی بیشتر از نسبت کلی طلاق در جامعه است. معنی این حرف چیست؟ بله معنی این حرف این است که ابتلای همسر به پسوریازیس باعث گسسته شدن بیشتر خانواده شده است. اما در عین حال بیماران زیادی وجود دارند که همسرشان در ابراز حمایت و پشتیبانی گوی سبقت را از افراد غیر بیمار ربوده اند. واقعا باید به این فرهنگ بالید.

ما وقتی پیوند زندگی مشترک میبندیم نمیدانیم کدامیک بیمار خواهیم شد. فکر کنید : شاید من پسوریازیس می گرفتم، آیا او مرا ترک می کرد؟

بنابراین مشکل بیماران متاهل نیستند بلکه بیماران مجرد هستند که برای خودشان نگرانند و از طرف دیگر کسی که می خواهد با این بیمار زندگی کند.

به دختران و پسران جوان تازه تشخیص داده شده توصیه میکنیم عجله در ازدواج کردن نداشته باشند. بگذارند این بیماری را خوب بشناسند و با وضعیت احتمالی آن آشنا شوند. از نظر روحی و روانی خود را نشان دهند و معلوم شود که چقدر میتوانند این بیماری را تحت کنترل درآورند. از همه مهمتر ببینند نظر پزشک در خصوص پیش آگهی این بیماری چیست؟ پزشکان با تجربه که سالها بیماران را تحت نظر داشتند دریافته اند که کدام بیماران دچار مشکلات بیشتر خواهد شد. عموما چند سال اول تشخیص اهمیت زیادی دارد و اگر حمله های مهمی نداشته باشند، ماهیت بیماری خوش خیم تر خواهد بود. واژه “پسوریازیس خفیف” از مشاهده این بیماران بوجود آمده است.

وقتی که این مرحله سپری شد، شما آدم پخته و با تجربه ای هستید که بیماری را می شناسید و به توانایی ها و ناتوانایی های خود آگاه هستید. با همسر آینده خود با اعتماد به نفس و روشنگرانه صحبت کنید. مردم به غلط از پسوریازیس غولی ساخته اند. آنها نمی دانند که ملیون ها بیمار پسوریازیس درکل دنیا زندگی می کنند که افراد مشهوری هم مبتلا به این عارضه هستند بی آنکه کسی اطلاعی داشته باشند. آنها فقط بیماران شدیدا حال پسوریازیس را دیده اند و فکر می کنند همه بیماران چنین وضعی دارند. وقتی شما می گویید که من چند سال است پسوریازیس دارم شاید شگفت زده شوند. ازدواج و صاحب فرزند شدن هیچ جا برای بیمار پسوریازیس ممنوع نشده است. بر عکس نمونه ازدواج های موفق و فرزندان سالم و موفق از بیماران پسوریازیس فراوان است.

نظر بعضی از بیماران پسوریازیس در مورد ازدواج:

فریبا در مورد ازدواج مرد و زنی که هر دو مبتلا به پسوریازیس هستند می گوید: ” من با نظر پزشکا تا حدود زیادی مخالفم اگه دو نفر که درد مشترک دارن با هم ازدواج کنن از بیماری همدیگه خسته نمیشن. همدیگرو بهتر درک می کنن و حتی همون رابطه زناشوییشون خیلی تو بهبودیشون کمک می کنه. در مورد بچه دار شدن هم حتی همون چند درصد که میگین احتمال ابتلای فرزند رو به پسوریازیس بیشتر میکنه با توجه به اینکه دو نفر پسوریازیس یه پیش زمینه ای خوب از بیماری رو دارن پس بهتر مراقب کیفیت زندگی فرزندشون هستن تا اون چند درصدو به صفر برسونن. و اگه کیفییت زندگی پدر و مادر هم خوب باشه منظورم ورزش و تغذیه خوبه می تونن ان شاالله بچه سالمی هم داشته باشن. هیچ وقت نباید از لطف خدا ناامید شد. نکته خوب این بیماری اینه که ادم می تونه به قبل از بیماریش نگاه کنه و ببینه چه کاستی هایی در حق سلامتی خودش کرده و باعث بروز این بیماری شده و لااقل در مورد فرزندش بیشتر مراقب باشه.”

احمد می گوید: ” اگه بخوام ازدواج کنم و بخام یه زندگی پایدار و خوبی داشته باشم با یاری خدا . فقط با یکی که این مریضی رو داره ازدواج می کنم و حرفایی که در مورد اینکه احتمال ابتلای فرزند دو پسویی به پسوریازیس ۳۰ درصده واسه بچه دار نشدن پشیزی نمی ارزه. حتی اگر سالم هم بودم با یکی که این مریضی رو داره ازدواج می کنم چون آدمی که این مریضی رو داره درد آشناست فقط امکان مالیم رو درست تر می کنم که هیچوقت احساس بدی نکنه. بعد هم تا ابد که این مریضی نمیمونه . مگه نخوندین یه زمان گلودرد هم صعب العلاج بود ولی الان به زانو در اومده یک روز هم این به زانو در میاد.

سارا می گوید: ” به نظر من که دو تا پسوریازیسی با هم ازدواج کنند خیلی خوبه چون دقیقا هم رو می فهمن..بعد هم این چیزا اصلا مهم نیست باید در اعتقادات مشترک باشند و یک چیز رو قبول داشته باشن.

سجاد می گوید: “به نظر من که درست نیست..اخه مشکلات دوبرابر میشه …کی قراره به کی تکیه کنه؟؟؟ تو پسوریازیس هم هر کسی یه جوره بنابراین ما درک از شرایط خودمون داریم. درک من از خستگی شاید با کسی دیگه ایی که پسوریازیس داره متفاوت باشه…نمیشه گفت حتما دو نفر که پسوریازیس دارن همو درک میکنن.

توصیه به بیماران پسوریازیس:

به هر حال به بیماران پسوریازیس توصیه می کنیم اعتماد به نفس داشته باشید، و با توجه به اینکه بیماران پسوریازیس از لحاظ ظاهر و تحصیلات و شغل و خیلی چیزهای دیگر هیچ کمبودی ندارند و بیماری کمبودی از سمت شما نبوده و نیست. به فرد مورد نظر فرصت فکر کردن داده شود و با چند پزشک در مورد موضوع مشورت کنند تا آینده خود را به روشنی و خوبی بنا کنید.

مطالب مرتبط با این نوشته

7 دیدگاه برای آیا صلاح هست که با همدردان پسوریازیسی خود ازدواج کنیم؟

 1. محسن
  0

  سلام.من میخوام پسوریازیس م دوباره شعله ور بشه… برای معافیت سربازی میخوام… هر سال این بیماریو در زمستون می گرفتم و تا اواسط بهار ادامه داشت..اولین بار تو ۱۸ سالگی گرفتم که میخواستم کنکور بدم.. به هر دکتر عمومی که مراجعه می کردم می گفت آلرژی یا آبله مرغان داری و بعد انقد واسم داروهای جودواجور نوشتن که نگو.. آخر سر رفتم تبزیز پیش یه فوق تخصص پوست گفت باید ازم نمونه برداری کنن و یه هفته بعدم رفتم واسه جوابش که بهم گفت صدف یه همون پسوریاایسیس داری و یه پماد ترکیبی واسم نوشت که تو سه سوت خوب شدم..ولی الان میخوام دوباره بیماری برگرده آقا…نمیخوام برم خدمت سربازی…تو رو خدا کمکم کنید…

 2. ناشناس
  0

  من مدت چند ماهه که به این بیماری مبتلا شدم دکترم داروی ترکیبی  برام نوشت تا وقتی این دارو رو استفاده میکنم علایمش کلا ازبین میره و ظاهر کاملا عادی پیدا میکنم ولی اگه یه مدت استفاده نکنم دوباره خارشش شروع میشه، یه سوال دارم ممکنه این وضعیت برای صورتم بوجود بیاد؟ چطوری توی بدن پخش میشه؟ میشه راهنماییم کنید تا بیشتر با ییماریم آشنا بشم.

  • admin
    
   0

   سلامپسوریازیس انواع مختلفی دارد و در دورهه ای مختلف شدت و فروکش های زیادی دارد اما بیماران امید خود را از دست نداده و با کم کردن فاکتورهای تشدید بیماری از شعله وری آن جلوگیری کنند.

 3. ناشناس
  -1

  میشه اون داروی طب سنتی رو بهم بگید واسه شوهرم فراهم کنم شاید واسه شوهرم افاقه کرو

 4. ناشناس
  0

  من سه سال هست که متوجه شدم شوهرم پسوریازیس داره ،بخدا دارم داغون میشم هربار بدنش قرمز میشه وپولک پولک مبشه حالم بد مبشه اونقدر ناراحت بودم واسترس داشتم که بچه ام شش ماهه به دنیا اومد وفوت شد،نمیدونم زندگی کنم یا طلاق بگیرم هرچند شوهرم خیلی مهربونه وعاشق منه شش ساله باهم زندگی میکنیم ،ولی شغل نا امن شوهرم که هربار استرس بیکار شدن داره وخیلی چیزها حالشو بد وبدتر میکنه،از خد امیخوام فقط بمیرم

 5. بهمن
  0

  سلام بنده سالها بود که بیماری پسوریازیس داشتم که به امید خدای بزرگ ازرطریق طب سنتی قدیم داروی ترکیبی دادند که بهبود پیدا کردم اگه هم کسی مثله من بیماری داشته باشه حاظرم کمک راهنمایی کنم..کسی هم برای ازدواج بود خواهشن اطلاع بده

 6. مریم
  +2

  سلام
  به نظر من کسی که پسوریازیس داره نباید با کسی مثل خودش ازدواج کنه چون احتمال گرفتن بچه خیلی زیاد میشه

 • مطالب اخیر

 • فهرست سایت

 • داروهای جدید