پنجشنبه, ۲۷ دی ۱۳۹۷
»   خبرهای جدید از ازون درمانی  »   استفاده از ۹ روش اوزون درمانی در مرکز اکسی مد
249 بازدید
۱۹ بهمن ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۵۹

استفاده از ۹ روش اوزون درمانی در مرکز اکسی مد

بر اساس نظر انجمن پرشکان اروپا در خصوص اوزون و همچنین مرکز ملی تحقیقات علمی، پزشکان در حال حاضر از انواع مختلف اوزون جهت درمان بیماریهای مختلف استفاده می کنند که در حال حاضر، هشت روش ساده و یک روش بسیار پیچیده اوزون درمانی وجود دارد که در عمل پزشکی مورد استفاده هستند.

fdjk,dsfdzfg

۹ روش اوزون درمانی در امور پزشکی:

در حال حاضر ۹ روش اوزون درمانی در امور پزشکی وجود دارد که عبارتند از:

اعمال مستقیم داخل وریدی و داخل شریانی، تزریق رکتال، تزریق عضلانی، خود درمانی کلی و جزئی، آب اوزونه، تزریق داخل مفصلی، بسته شدن توسط اوزون، روغن اوزونه و استنشاق اوزون.

روش اول) کاربرد مستقیم داخل وریدی و داخل شریانی:

مخلوطی از اوزون / اکسیژن به آرامی با یک سرنگ به یک شریان یا ورید به صورت زیر جلدی تزریق می شود. این روش در درجه اول برای اختلالات گردش خون شریانی استفاده می شود. به علت حوادث ایجاد شده به دلیل استفاده سریع از مخلوط گاز در گردش خون، این تکنیک در حال حاضر به ندرت مورد استفاده می باشد.

روش دوم) اختلالات رکتوم:

این مورد ابتدا توسط Payr و Aubourg در دهه ۱۹۳۰ مورد استفاده قرار گرفت، که در ان مخلوطی از اوزون و اکسیژن از طریق رکتوم وارد شده و از طریق روده جذب بدن می شود. این روش برای انواع مختلفی از مشکلات بهداشتی استفاده می شود که در واقع یکی از ایمن ترین آنهاست.

روش سوم) تزریق داخل عضلانی:

مقدار کمی از مخلوط اوزون و اکسیژن (تا ۱۰ میلی لیتر) برای بیمار (معمولا در باسن) همانند یک تزریق طبیعی تزریق می شود. این روش معمولا برای درمان آلرژی و بیماری های التهابی استفاده می شود. تزریق داخل عضلانی گاهی به عنوان درمان سرطان در اروپا مورد استفاده قرار می گیرد.

روش چهارم) اتوهموتراپی کلی و جزئی:

این روش از دهه ۱۹۶۰ مورد استفاده بوده است، اتوهموتراپی جزئی شامل استعمال مقادیر اندک (معمولا ۱۰ میلی لیتر) خون بیمار از یک ورید با یک سرنگ زیر پوستی می باشد. این روش ها برای درمان انواع مختلفی از مشکلات بهداشتی، از جمله تبخال، آرتروز، سرطان، بیماری های قلبی و عفونت HIV مورد استفاده قرار می گیرند. احتمالا امروزه این روش متداول ترین روش اوزون درمانی می باشد.

روش پنجم) آب اوزونه:

در این روش گاز اوزون از طریق حباب وارد آب می شود و این آب به صورت استعمال خارجی جهت درمان زخم، سوختگی و عفونت های پوستی به صورت آهسته مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین از آن به عنوان یک ضد عفونی کننده توسط دندانپزشکانی که جراحی دندان را انجام می دهند استفاده می شود. در روسیه، پزشکان در طول عمل جراحی از آب اوزونه برای شستشوی حفره های بدن استفاده می کنند.

روش ششم) تزریق داخل مفصلی:

در این روش، گاز اوزون از طریق حباب وارد آب می شود و مخلوط به طور مستقیم بین مفاصل تزریق می شود. این دارو در درجه اول توسط پزشکان در آلمان، روسیه و کوبا برای درمان آرتروز، روماتیسم و سایر بیماری های مفصلی استفاده می شود.

روش هفتم) بسته بندی با اوزون:

این روش غیر تهاجمی از یک کیسه پلاستیکی مخصوص ساخته شده است که در اطراف محل مورد استفاده قرار می گیرد. مخلوط ازون / اکسیژن به داخل کیسه پمپ می شود و مخلوط از طریق پوست به داخل بدن جذب می شود. بسته بندی اوزونه عمدتا برای درمان زخم های پا، گانگرن، عفونت های قارچی، سوختگی و زخم های آهسته ای توصیه می شود.

روش هشتم) روغن اوزونه:

عمدتا جهت درمان مشکلات پوستی، گاز اوزون به روغن زیتون افزوده می شود و به عنوان یک مرطوب کننده یا مرهم برای طولانی مدت و جهت دوزهای کم استفاده می شود.

روش نهم) استنشاق اوزون:

ریه ها اندام هایی هستند که حساسیت بیشتری نسبت به اوزون دارند. پزشکانی که از اوزون پزشکی استفاده می کنند هشدار می دهند که استنشاق اوزون می تواند تغییراتی را در تراکم بافت ریه به همراه داشته باشد و همچنین می تواند باعث آسیب رساندن به غشاهای ریوی شود، و تحریک اپیتلیوم [لایه سطحی موکوس] در تراوش و برونش ها را سبب شود و نیز می تواند به آمفیزم منجر شود. آنها به کاربران هشدار می دهند که نباید اوزون مورد استفاده وارد فضای اتاق شود. ژنراتورهای مدرن اوزون پزشکی به طور خاص به گونه ای طراحی شده اند تا از نشت اتفاقی گاز اوزون جلوگیری کنند.

مشاوره رایگان با کلینیک اکسی مد:

بیماران پسوریازیس می توانند جهت مشاوره پزشکی در مورد این روش درمانی به صورت رایگان با شمارۀ ۲۶۲۰۷۹۸۸-۰۲۱ و ۲۶۲۰۷۹۳۷-۰۲۱ تماس گرفته و سوالات خود را مطرح نمایند تا تیم پزشکی اکسی مد به سوالات آن ها در ساعات کاری ۹ صبح تا ۱۹ شب پاسخ دهد.

مطالب مرتبط با این نوشته

  • مطالب اخیر

  • فهرست سایت

  • داروهای جدید