یکشنبه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
»   اسلایدر, داروخانه پسوریازیس, درمانهای سنتی و گیاهی  »   استفاده طب عوام از ریشه سارساپاریلا برای رفع پسوریازیس جلدی
432 بازدید
۶ دی ۱۳۹۶ , ساعت ۱۴:۵۸

استفاده طب عوام از ریشه سارساپاریلا برای رفع پسوریازیس جلدی

سارساپاریلا عضوی از خانواده گیاه لیلی (سوسن) است و برای تهیه چای، عصاره و مکمل ها از آن استفاده می شود که به درمان مشکلات تنفسی، درمان مشکلات پوستی مانند پسوریازیس، کاهش درد ناشی از التهاب، بهبود میل جنسی، کاهش سردرد، کمک به هضم، کاهش تب و مبارزه با عفونت ها کمک می کند. سابقا مصارف زیاد به عنوان تصفیه کننده خون داشته است. در طب عوام از ریشه انواع داروئی سالسپاری، جهت رفع بیماریهای جلدی مخصوصاً اگزما و داءالصدف، استفاده به عمل می آید.

zvvSarsaparilla

ترکیبات شیمیائی:

ریشه سالسپاری دارای آمیدون، رزین، اسانسی به مقدار کم و سه گلو کوساپونین به نامهای پاریلین parilline، اسمیلاساپونین smilasaponine و سارساپونین sarsaponine است.

سارساپوژنین sarsapogenine (پاری ژنین parigenin)، نوعی ساپوژنین استروئیدی به فرمول C27H44O3 می باشد که از Smilax ornate Hooker توسط Power و Salway استخراج شده است.

قسمت مورد استفاده این گیاه:

قسمت مورد استفاده این گیاه و انواع دیگر داروئی که ذکر گردید. ریشه آنهاست که به صورت عاری از ریزوم و یا دارای ریزوم و حتی همراه با قسمتی از ساقه گیاه، در معرض استفاده های درمانی قرار می گیرد.

ریشه سالسپاری دارای سطح ناهموار، موجدار و و شیارهای طولی بسیار است. رنگ آن از خاکستری تا قرمز قهوه ای تیره تغییر می کند ولی معمولا به رنگ خاکستری قهوه ای یا خاکستری مایل به زرد می باشد . تقریبا فاقد بو ولی دارای طعم ملایم است. طعم آن ابتدا کمی شیرین است ولی تدریجا کمی تند و تلخ می شود.

مصرف موضعی:

برای درمان بیماری پوستی پسوریازیس جوشانده غلیظی از برگ، ریشه یا تخم گیاه تهیه کرده روزی چند مرتبه (هر هشت ساعت یک بار) بر محل بمالید.

مطالب مرتبط با این نوشته

نارنج یکی از گیاهان بومی ایران است که بخشهای مختلف آن مصارف درمانی فراوان داشته، در طب سنتی از خواص نارنج برای درمان اختلالات کبدی و صفرا استفاده میشده است. خوردن این میوه ترش و پرخاصیت و استفاده از شکوفه...
شامپو آلفا کید آیتم، حاوی عصاره سرو کوهی و قابل استفاده برای صورت و بدن می باشد. استفاده این شامپو برای شستشوی سر در موارد شوره خشک و شوره خشک شدید و پوسته‌های ناشی از  پسوریازیس و نیز در درمان...
آبرسانی به پوست یا هیدرودرمی آخرین تکنولوژی در مراقبت‌های پوستی هیدرودرمی است که با استفاده از قدرت طبیعی شفابخش کریستال‌های الماسی شکل آب و اکسیژن برای لایه برداری بدون درد استفاده شده و در نتیجه پوستی مرطوب و سالم را...
پسوریازیس بر کیفیت زندگی مرتبط با سلامت تاثیر می گذارد از زندگی گرفته تا علائم فیزیکی وعلاوه بر علائم، اختلالات سلامت روانی. پسوریازیس همچنین بار عظیمی از لحاظ اقتصادی ایجاد می کند. اقتصاد، از جمله استفاده از منابع مراقبت بهداشتی...
  • مطالب اخیر

  • فهرست سایت

  • داروهای جدید