چهارشنبه, ۲۱ آذر ۱۳۹۷
»   اسلایدر, داروخانه پسوریازیس, درمانهای سنتی و گیاهی  »   استفاده طب عوام از ریشه سارساپاریلا برای رفع پسوریازیس جلدی
397 بازدید
۶ دی ۱۳۹۶ , ساعت ۱۴:۵۸

استفاده طب عوام از ریشه سارساپاریلا برای رفع پسوریازیس جلدی

سارساپاریلا عضوی از خانواده گیاه لیلی (سوسن) است و برای تهیه چای، عصاره و مکمل ها از آن استفاده می شود که به درمان مشکلات تنفسی، درمان مشکلات پوستی مانند پسوریازیس، کاهش درد ناشی از التهاب، بهبود میل جنسی، کاهش سردرد، کمک به هضم، کاهش تب و مبارزه با عفونت ها کمک می کند. سابقا مصارف زیاد به عنوان تصفیه کننده خون داشته است. در طب عوام از ریشه انواع داروئی سالسپاری، جهت رفع بیماریهای جلدی مخصوصاً اگزما و داءالصدف، استفاده به عمل می آید.

zvvSarsaparilla

ترکیبات شیمیائی:

ریشه سالسپاری دارای آمیدون، رزین، اسانسی به مقدار کم و سه گلو کوساپونین به نامهای پاریلین parilline، اسمیلاساپونین smilasaponine و سارساپونین sarsaponine است.

سارساپوژنین sarsapogenine (پاری ژنین parigenin)، نوعی ساپوژنین استروئیدی به فرمول C27H44O3 می باشد که از Smilax ornate Hooker توسط Power و Salway استخراج شده است.

قسمت مورد استفاده این گیاه:

قسمت مورد استفاده این گیاه و انواع دیگر داروئی که ذکر گردید. ریشه آنهاست که به صورت عاری از ریزوم و یا دارای ریزوم و حتی همراه با قسمتی از ساقه گیاه، در معرض استفاده های درمانی قرار می گیرد.

ریشه سالسپاری دارای سطح ناهموار، موجدار و و شیارهای طولی بسیار است. رنگ آن از خاکستری تا قرمز قهوه ای تیره تغییر می کند ولی معمولا به رنگ خاکستری قهوه ای یا خاکستری مایل به زرد می باشد . تقریبا فاقد بو ولی دارای طعم ملایم است. طعم آن ابتدا کمی شیرین است ولی تدریجا کمی تند و تلخ می شود.

مصرف موضعی:

برای درمان بیماری پوستی پسوریازیس جوشانده غلیظی از برگ، ریشه یا تخم گیاه تهیه کرده روزی چند مرتبه (هر هشت ساعت یک بار) بر محل بمالید.

مطالب مرتبط با این نوشته

پسوریازیس بر کیفیت زندگی مرتبط با سلامت تاثیر می گذارد از زندگی گرفته تا علائم فیزیکی وعلاوه بر علائم، اختلالات سلامت روانی. پسوریازیس همچنین بار عظیمی از لحاظ اقتصادی ایجاد می کند. اقتصاد، از جمله استفاده از منابع مراقبت بهداشتی...
لوسیون گیاهی تقویت ناخن زردبند (Zarband Horsetail Topical Liquid) تولید شده از عصاره خالص گیاه دم اسب بوده و برای تقویت ناخن، درمان ناخن های نرم، شکننده، لایه لایه شونده، بر طرف کردن خطوط طولی بسیار موثر می باشد. دم...
قدمت دمنوش گل داوودی با اسم علمی این گیاه به طور سنتی Chrysanthemum indicum به هزاران سال پیش بازمی‌ گردد. برخلاف بسیاری از دمنوش‌ ها که تنها با استفاده از برگ‌ های گیاهان تهیه می‌ شوند، برای تهیۀ دمنوش گل...
بر اساس نظر انجمن پرشکان اروپا در خصوص اوزون و همچنین مرکز ملی تحقیقات علمی، پزشکان در حال حاضر از انواع مختلف اوزون جهت درمان بیماریهای مختلف استفاده می کنند که در حال حاضر، هشت روش ساده و یک روش...
  • مطالب اخیر

  • فهرست سایت

  • داروهای جدید