پنجشنبه, ۱۰ فروردین ۱۳۹۶
»   داروخانه پسوریازیس, داروهای بیولوژیک  »   ایکوزیماب نویدی خوش برای بیماران پوستی پسوریازیس
3,488 بازدید
۱۷ فروردین ۱۳۹۵ , ساعت ۱۹:۳۲

ایکوزیماب نویدی خوش برای بیماران پوستی پسوریازیس

داروی بیولوژیک ایکوزیماب (Ixekizumab) با نام تجاری (Taltz) یک آنتی بادی مونوکلونال انسانی برای درمان بیماری خود ایمنی پسوریازیس بوده که به تازگی موفق به کسب تاییدیه سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا (FDA) در رابطه با بیماری پوستی پسوریازیس شده است.

Ixekizumab psoriasis

مکانیسم عمل:

Ixekizumab به اینترلوکین ۱۷ و بلوک های عمل کننده خود را متصل می کند. این مکانیزم شبیه به یکی دیگر از آنتی بادی ضد پسوریازیس به نام brodalumab، بوده که همچنین به گیرنده اینترلوکین ۱۷ متصل است.به عبارت دیگر Taltz یک سایتوکاین، یا پروتئین التهابی را، که به عنوان interleukin-17 شناخته شده مورد هدف قرار میدهد.

ایکوزیماب و پسوریازیس:

داده های کارآزمایی بالینی نشان دادند که “تالتز” (ixekizumab) می تواند باعث پاک شدن پوست و بهتر شدن کیفیت زندگی بیماران پسوریازیس شود. تالتز دارویی جدید برای بیماری پوستی پسوریازیس محسوب می شود که می تواند برای بیماران احساس خوبی در داخل و خارج بدن آنها داشته باشد.

شرکت سازنده:

الای لیلی اند کامپنی، (Eli Lilly and Company) شرکت چندملیتی داروسازی است، که دفتر مرکزی آن، در ایندیاناپولیس، ایندیانا در ایالات متحده قرار دارد. این شرکت جزء ۱۰ شرکت برتر دارویی جهان است. داروی بیولوژیک ایکوزیماب (Ixekizumab) با نام تجاری (Taltz) یک داروی بیولوژیک تولید شده توسط سازنده دارو الی لیلی، موفق به کسب تایید FDA برای درمان پسوریازیس پلاک متوسط تا شدید شده است.

Eli Lilly psoriasis

نتایج بالینی:

نتایج کارآزمایی بالینی نشان داده است که داروی Taltz میتواند پسوریازیس را تا حداقل ۸۰ درصد پس از سه ماه از دوره درمانی بهبود بخشد، و در همان دوره از زمان میتواند پوست حداقل ۳۵ درصد از بیماران را به طور کامل پاک سازی کند. با توجه به داده ها تالتز نه تنها می تواند بیماران را از شر پسوریازیس راحت سازد بلکه ممکن است بیماران را تا مدت زیادی خالی از آن نگه دارد و کیفیت زندگیشان را بهبود بخشد.

استمرار درمان با داروی جدید ایکوزیماب:

یک محقق بالینی برای آزمایش Taltz گزارش داده است که تالتز برای مدت بیش از یک سال موثر باقی ماند به طوری که نیمی از بیماران در فاز سوم پس از ۶۰ هفته مصرف دارو، پوستی پاک شده داشتند. او همچنین گزارش داد که هیچ عوارض جانبی غیر منتظره مرتبط با استفاده طولانی مدت از دارو وجود نداشته که در در چند ماه اول بروز نداده باشد.

عوارض احتمالی:

با توجه به داده های قبلی، شایع ترین عوارض جانبی که توسط بیمارانی که سه ماه تحت مصرف Taltz بودند تنها شامل سرما خوردگی عمومی، عفونت رایج دستگاه تنفسی بالا بوده.

دیگر مزایای داروی جدید ایکوزیماب:

دیگر داده هایی که ارائه شده، نگاهی بر چگونگی تاثیر تالتز بر جنبه های مختلف وضع پوست بیمار و رفاه آن می باشد. در اینجا بعضی از نکات برجسته ارائه شده اند:

 1. بهبود قابل توجه پسوریازیس ناخن:
  پس از ۶۰ هفته مصرف تالتز، بیش از نیمی از بیماران از بین رفتن کامل پسوریازیس ناخن را گزارش داده اند.
 2. بهبود زندگی جنسی بیمار:
  بعد از سه ماه درمان، دشواری های جنسی مربوط به پوست برای بیش از ۸۱ درصد بیماران با مصرف تالتز گزارش داده شده است.
 3. درمان پسوریازیس پوست سر:
  بیش از ۷۵ درصد بیمارانی که در شروع درمان پسوریازیس پوست سر داشتند بعد از سه ماه دوره درمان هیچ نشانی از پسوریازیس سر نداشته اند.
 4. بهبود کیفیت زندگی:
  یک کار آزمایی نشان داد که پس از ۶۰ هفته درمان، حدود دو سوم از بیماران گزارش دادند که پسوریازیس دیگر هیچ تاثیری بر زندگیشان ندارد.

ایکوزیماب شانس بهتر:

تالتز میتواند یک جایگزین خوب برای بیمارانی باشد که با سایر درمان های بیولوژیک بهبود نداشتند. در یک مطالعه برای آنالیز چگونگی تاثیر تالتز بر بیمارانی که قبلا از انبرل (اتانرسپت یک درمان بیولوژیکی حال حاضر در بازار) جواب نگرفتند، تقریبا ۸۴ درصد بیمارانی که به تالتز تغییر درمان دادند بعد از سه ماه شاهد ۷۵ درصد بهبود بودند. داده ها از همین مطالعه ها نشان داده که ۲۰ درصد از بیماران در همین بازه زمانی پوستی کاملا پاک داشته اند. این یعنی بیمارانی که با انبرل بهبودی نداشته اند، شانس بالایی دارند که به تالتز پاسخ بهتری نشان دهند.

مطالب مرتبط با این نوشته

ایکسکیزوماب به کلوب مهارکننده‌های اینترلوکین 17A تعلق دارد و ارجحیت خود را نسبت به یکی از بهترین داروهای بیولوژیک جهان در درمان پسوریازیس که تاکنون وجود داشته، یعنی یوستکینوماب، نشان داده است. نتایج یک مطالعه تصادفی شده برای مقایسه دو...
یک بررسی جدید یکی از بزرگترین پیشرفت‌ های بالقوه در درمان بیماری پوستی پسوریازیس را در طول بیش از یک دهه اخیر گزارش می‌ دهد. بسیاری از بیماران میتلا به پسوریازیس پس از مصرف داروی آزمایشی ixekizumab بهبودی قابل توجهی...

20 دیدگاه برای ایکوزیماب نویدی خوش برای بیماران پوستی پسوریازیس

 1. رویا
  0

  با سلام
  لطفا جهت اطالاعات بیشتر به ایمیل من پیام رسانی کنید .متشکرم .بنده ۲۲ سال به این بیماری مبتلا هستم وانقدر به پزشکهای متعدد بر خورد داشته م که و خوب که نشدم نیز بدتر هم شدم اگر واقعا دارویی خوبیست وشما اساتید تایید میکنید به بنده در تایید این دارو اطلاعات بیشتری بدهید ممنون وتشکر

 2. نسیم
  -1

  سلام.من سالهاست به پسوریازیس مبتلا هستم و خیلی دچار عوارض استفاده از پمادهای کورتن دار شدم.الان میخوام این دارو رو تهیه کنم.لطفا راهنماییم کنید و بگید از کجا باید تهیه کنم

  • admin
    
   -1

   با سلام از دوستان فردی هست که در ایرلند دارو رو قیمت گرفته ۴۸۰۰۰۰۰ تومان که از قرار معلوم ۶۰ قرص می باشد.

   • محمد
     
    0

    اونطور که خود سایتش نوشته به صورت تزریقی هست با دو نوع آمپول اتومات و غیر اتومات ، دفعه اول دو تزریق بعدش هر دو هفته یک تزریق تا ۱۲ هفته و بعدش به صورت ماهانه یک تزریق، اینطور متوجه شدم تقریبا که استمرار ماهانه داره برای تمام عمر
    متاسفانه در خصوص قیمت و بسته بندی توضیحی ندیدم
    نکته دیگه اینه که در توضیحات گفته که با توجه به سرکوب سیستم ایمنی بدن ، ریسک هرگونه بیماری بالاتر میره باید بیشتر مراقب بود
    و اینکه این دارو روی ۲۰ تا ۲۵ درصد افراد تیمار شده پاسخ آنچنان مطلوبی نداشته

 3. نسیم
  +1

  با سلام دوباره.قیمت ۴۸۰۰هزار تومن واقعا گرونه و هر کسی توانایی خریدشو نداره.و البته من میخام بدونم داخل کشور این دارو وارد شده یا نه؟و داروخانه معتبری هست که بتونیم همینجا خریداری کنیم یا نه؟

  • admin
    
   -1

   در حال حاضر در داروخانه های ایرانی در دسترس نیست که در صورت پخش در داروخانه های ایرانی دارو تا ۹۰ درصد احتمالا بیمه خواهد شد و حتی با بیمه های نظامی همه آن بیمه خواهد بود. مدتی خواهد گذشت تا دارو در ایران به راحتی قابل تهیه باشد که تا آنموقع می توانید از داروهای موضعی مثل دایونکس و یا سوریا و حتی داروهای گیاهی بیماری را کنترل کنید.

 4. نسیم
  -1

  ممنونم از راهنماییتون.فقط امیدوارم زود تر وارد بشه و بتونیم تهیه کنیم.سپاسگزارم و اطلاعاتتونو دنبال میکنم

 5. رویا
  0

  با سلام خبر خوبی بود برای ما بیماران پسوریازیسی .امیدوارم هرچه زودتر در ایران ماهم توضیح بشه ..التماس دعا

 6. نسیم
  0

  با سلام دوباره.میشه لطف کنین شماره بذارین من میخام تلفنی خرید کنم.ممنون میشم

  • admin
    
   0

   خواهش میکنم:
   مرکز شرکت Lilly
   Indianapolis, Indiana 46285 USA
   Phone: +1-317-276-2000
   ————————————-
   Canada
   Eli Lilly Canada Inc
   ۳۶۵۰ Danforth Avenue
   Toronto, Ontario, Canada
   MIN 2E8
   Tel: 1-800-268-5123
   Fax: 416-693-3604
   —————————————-
   Central and Eastern Europe:
   Eli Lilly Regional Operations Ges.m.b.H
   Koelblgasse 8-10
   A-1030 Wien
   Austria
   Tel: 43-1-711780
   Fax: 43-1-71178312

 7. محمد
  0

  سلام منم مثل خانم نسیم سال ها از کورتون استفاده میکنم ودچار عوارض ان در صورتم شدم امیدوارم به زودی وارد ایران بشه

 8. شیرزاد
  0

  ادمین عزیز سلام.در حال حاضر این دارو به ایران اومده یا فعلاً نیومده؟
  احتمال داره بیمارستان رازی این دارو رو داشته باشه؟

 9. لطیف
  0

  با سلام

  بند برای مدت بیش از بیست سال با این بیماری دست به گریبان بودم و انواع داروهای گیاهی و شیمیایی رو امتحان و پیش پزشکای مختلفی رفتم مه همونطور که قابل پیش بینی هست جوابی نگرفتم اخیرا به پزشکی مراجعه کردم . علی ایحال ایشون گفتن که برای این بیماری سه راه حل وجود دارد که یکی قطعی و دوتای دیگر غیر قطعی هستند . راه حل اول یک نوع ماهی مخصوص هست که فقط در دریاچه وان ترکیه زندگی می کنه که محل مناقشه ترکها و کردهاست و از لحاظ امنیت شاید مشکل داشته باشد . راه حل دوم استفاده از کرتون هست که ایشون بخاطر عوارضی که این دارو داره شدیدا از این کار منع کردن .راه حل سوم که من در حال حاضر استفاده می کنم و حدود ۷۰-۸۰ درصد جواب داده و کاملا ارزان قیمت و طبیعی و بدون عوارض هست استفاده از نوعی داروی ترکیبی بنام coal tar یا روغن زغال هست که من ۴۰۰ گرم اون رو تهیه کردم و ازش راضیم . تنها مشکلی که داره بوی شبیه گازاویلش هست که بعد از یکی دو ساعت استفاده باید استحمام کنید و روزهای اول روزانه به ضایعات زده می شه و بعد از حدود دو هفته یک روز در میان و سپس مصرف را چند روز در میان ادامه میدید . امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم .

 10. سجاد
  -1

  سلام تو رو خدا هر جای دنیا که میخواد باشه به هر قیمتی باشه من میخام
  فقط یه اسم و ادرس دقیق واسه من بگید
  اگه تو آلمان یا سوئد باشه خیلی بهتر

 11. افسانه
  0

  سلام
  خواهشا اگر ۴۰ درصد هم این دارو جواب داده بگین تا از هرجا شده تهیش کنم
  خسته شدم از بس روم نمیشه یه ارایشگاه ساده برم از بس به صورت شوره روی کتفم میریزه پوسته های زیر موهام
  از بس میسوزه و خشکه و میخاره پوست سرم
  من سالهاست درگیر این بیماریم
  دو سه سال خوب شدم با داروهای کورتونی اما باز برگشته
  پیش هردکتری میرم دست به سرم میکنن دیگه انگارمیدونن که نمیشه ک الکی سر میدونن منو

 12. محمودرضانوروزی
  0

  منم چند سال است در قسمت زانو و ارنج دست و سر مشگل دارم ولی برای سر استفاده از معلول بتامتازون خوب است و برای بدن پماد کلوبتازول به شرطیکه رویش را با پلاستیک ببندید خوب است و جواب می دهد

 • مطالب اخیر