بهبود پسوریازیس با شامپو پسوتار pso tar دئودراگ
بهبود پسوریازیس با شامپو پسوتار pso tar دئودراگ

مقداری از شامپو را روی موهای مرطوب ماساژ داده و ۲ تا ۳ دقیقه بر روی پوست سر بماند و سپس موها را آبکشی نمایید.

شرایط روانی باعث افزایش التهاب داخلی می شود و هنگامی که بدن تهدید را درک می کند، سیستم ایمنی بدن پاسخی برای کنترل آن ارسال می کند و این پاسخ التهاب است. معمولاً، التهاب به محافظت و التیام بدن ما در برابر میکروب ها و زخم ها کمک می کند، اما بدن تحت استرس باعث واکنش شدید سیستم ایمنی بدن و ارسال پاسخ التهابی می شود.

استرس همچنین می تواند از طریق اتصال روده به پوست باعث التهاب شود و تعادل باکتری های روده را تحت تأثیر قرار دهد و منجر به آزاد شدن التهاب شود، التهاب داخلی می تواند به صورت بیماری های پوستی مانند آکنه اگزما و برافروختگی پسوریازیس ظاهر شود و افرادی که به بیماری های التهابی مزمن پوستی مبتلا هستند حساسیت بیشتری دارند.

پسوریازیس وسیع که به درمان موضعی پاسخ نمی دهد وقتی در معرض نور ماوراء بنفش قرار می گیرد، اغلب بهبود پیدا می کند. UV درمانی معمولا بدون داروی خوراکی تجویز می شود. PUVA درمانی شامل استفاده از UV درمانی به همراه پسورالن است. پسورالن نوعی داروی خوراکی است که قبل از درمان با UV داده می شود تا پوست را به اثرات اشعه حساس تر کند. این درمان ترکیبی، کمی خطر بروز سرطان پوست را افزایش می دهد و فقط تحت نظارت متخصص پوست صورت می گیرد. استفاده منظم از دوزهای کم نور آفتاب کمک به بهبود پسوریازیس می کند. دوزهای متوسط نور آفتاب ( در صورت گرم بودن کافی هوا ) می تواند مفید باشد اما برای جلوگیری از آفتاب سوختگی باید احتياطات معقول صورت گیرد.

در موارد شدید پسوریازیس پوستولی، از آنجا که فراورده های موضعی ممکن است مؤثر نباشند، درمان با داروهای خوراکی و وریدی ممکن است آغاز شود. داروهای مورد نیاز در این درمان شامل رتینوئیدها، متوترکسات و سیکلوسپورین می باشد. با این وجود رتینوئید و متوترکسات می تواند در جنین ناهنجاریهایی ایجاد کند. به همین دلیل در صورت حاملگی با قصد بچه دار شدن فرد نباید از این داروها استفاده کند. گرچه درمانی برای پسوریازیس وجود ندارد اما علایم را می توان کاهش داد و کمک کرد تا افراد مبتلا به زندگی طبیعی باز گردند.

مشخصات:

-کنترل و بهبود پسوریازیس

-کنترل خارش و التهابات پوستی

-تقویت کننده مو و پوست سر

-التیام بخش و تسکین دهنده

-نرم کننده و مرطوب کننده

-حاوی کراتولیتیک (لایه بردار) AHA و BHA

مقدار مصرف:

مقداری از شامپو را روی موهای مرطوب ماساژ داده و ۲ تا ۳ دقیقه بر روی پوست سر بماند و سپس موها را آبکشی نمایید. جهت حصول نتیجه بهتر این عمل را در هر استحمام دو بار تکرار نمایید.