علی رغم گسترش جهانی تابوی پسوریازیس، دستاورد افتخار آفرین محقق کشورمان در مرکز تحقیقاتی ازون درمانی ایران، از موفق بودن روش جدید درمان با روش ازون برای مرگ این بیماری خبر می دهد، موضوعی که این روزها موضوع داغ بحث و گفتگوی محافل پزشکی ایران شده است.


photo_2017-12-25_01-14-45

پسوریازیس و شیوع آن:

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ وقتی التهاب به استخوانشان می رسد تنها آرزویشان رهایی از آن است، بیماری پسوریازیس همچون خوره ای بر روی پوستشان منتشر و در روی زانو ها، آرنج و حتی استخوانهایشان ریشه می‌ کند، بیماری که ماهیتش موزی گری و کارش از پا افکندن روحیه و طاقت قربانیانش است.

طبق آمارهای سازمان بهداشت جهانی، یک تا دو درصد جوامع دنیا به این بیماری مبتلا هستند به گونه ای که بر اساس آخرین تحقیقات آماری تا سال ۲۰۳۰ چنگالهای آن برای ابتلای میلیون ها انسان دیگر تیزتر خواهد شد.

ناقوس مرگ و شکست پسوریازیس به صدا درآمد:

تابوی پسوریازیس از یک سو و مقاومت اغلب آنها به درمان هایی نظیر نور درمانی و داروهای عمدتا موضعی قدیمی موجب شد که راهکار های اساسی برای شکار این بیماری سالیان سال محل تحقیق دانشمندان سراسر جهان قرار گیرد، نوابغی که در ایران نیز کم نیستند و اینک به همت همین محققان بنام کشورمان ناقوس مرگ و شکست پسوریازیس به صدا درآمده است.

موفقیت مرکز تحقیقات ازون درمانی ایران در مقابله با پسوریازیس:

دکتر تارات سرپرست مرکز تحقیقات اکسیژن درمانی ایران با اشاره به موفقیت این مرکز در مقابله با بیماری پسوریازیس گفت: روش ازون درمانی ایده جدیدی نیست و در واقع از سال های بسیار گذشته نیز در بین همه دانشمندان به عنوان آرزویی دیرینه وجود داشته و تفاوت اساسی بین روش درمانی ما با سایر روش های دیگر مقابله با پسوریازیس در خصوص نوع دیدگاهمان به پسوریازیس است که آن را به عنوان رویدادی طبیعی و نوعی سیر بدن برای رشد بیش از حد سلول های پوستی می دانیم تا یک بیماری.

بی خطری مهمترین فاکتور هر روش درمانی:

دکتر علی تارات با تاکید بر اینکه بی خطری مهمترین مولفه و فاکتور اساسی در استفاده از هر روش درمانی است، اظهار داشت: همین میزان موفقیت به علت ماهیت بی‌خطر و درمانگری که دارد نسبت به سایر روش های درمانی پسوریازیس واقعا کم نظیراست زیرا فرآیندی که هر روش درمانی ایجاد می کند مساله بسیار حیاتی محسوب می ‌شود و نباید با ورود آن به فرد ایمنی بدن وی تحت تاثیر منفی قرار گیرد یا بیماری جدیدی در آن ایجاد شود. این درحالی است که در حال حاضر مصرف داروهای سیستمیک و یا موضعی پسوریازیس می تواند در کنار نتیجه ندادن عوارضی را هم متوجه بیماران پسوریازیس کند.

به گفته وی میزان تاثیر ازون درمانی اثر گذاری آن در پیشگیری و یا درمان بیماری دومین اولویت مهم در فرآیند این روش درمانی است، موضوع مهمی که در خصوص استفاده از روش درمانی ازون در این مرکز تحقیقاتی محقق شده است.

مشاوره رایگان با کلینیک اکسی مد:

بیماران پسوریازیس می توانند جهت مشاوره پزشکی در مورد این روش درمانی به صورت رایگان با شمارۀ ۲۶۲۰۷۹۸۸-۰۲۱ و ۲۶۲۰۷۹۳۷-۰۲۱ تماس گرفته و سوالات خود را مطرح نمایند تا تیم پزشکی اکسی مد به سوالات آن ها در ساعات کاری ۹ صبح تا ۱۹ عصر پاسخ دهد