سه شنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
»   اخبار علمی پسوریازیس  »   داروی جدید پسوریازیس توسط شرکت Avexxin در راه است
3,332 بازدید
۷ مهر ۱۳۹۵ , ساعت ۱۴:۲۷

داروی جدید پسوریازیس توسط شرکت Avexxin در راه است

سه در صد جمعیت جهان از بیماری پوستی به نام پسوریازیس رنج می برند. به گزارش سایت درمانی پسوریازیس به نقل از Sciencedaily، یک شرکت دانش بنیان نروژی در حال بررسی نوعی دارو برای این بیماری است که می تواند به میلیون ها نفر کمک کند. این تحقیق ممکن است برای سایر بیماری های التهابی نیز سودمند باشد. شرکت Avexxin تولید کننده این دارو آزمایشات بالینی این پماد را آغاز کرده است. اگر نتایج مثبت باشد، موفقیت بین المللی بزرگی نصیب این شرکت خواهد شد. آزمایشات موفقیت آمیز این ترکیب می تواند به کار بردن آن را برای سایر بیماری های ناشی از التهاب نظیر روماتیسم به دنبال داشته باشد.

avexxin-psoriasis

داروی جدید شرکت Avexxin برای پسوریازیس:

درمان با ترکیبی صورت می گیرد که جذب آن از طریق پوست توسط سلول های پوستی به مراتب بیشتر از سایر پمادهاست. این دارو شامل یک مولکول سنتز شده است که پایه ی آن اسید چربی به نام docosahexaenoic acid (DHA) است و می تواند التهاب ناشی از پسوریازیس را مهار کند.

شرکت Avexxin تولید کننده این دارو آزمایشات بالینی این پماد را آغاز کرده است. اگر نتایج مثبت باشد، موفقیت بین المللی بزرگی نصیب این شرکت خواهد شد. آزمایشات موفقیت آمیز این ترکیب می تواند به کار بردن آن را برای سایر بیماری های ناشی از التهاب نظیر روماتیسم به دنبال داشته باشد.

avexxin-logo-norin-300x200pxمراحل نهایی داروی جدید شرکت Avexxi:

آزمایشات بالینی مدت طولانی ادامه می یابد. درمان باید ابتدا در افراد سالم داوطلب برای اثبات سمی نبودن دارو صورت گیرد. آزمایشات در مرحله بعد بر روی بیماران انجام می شود تا اطمینان حاصل شود دارو دارای اثرات مطلوب است. در مورد این دارو که به صورت استعمال خارجی استفاده می شود، هر دو مرحله می تواند هم زمان انجام شود و به این ترتیب در زمان صرفه جویی زیادی خواهد شد.

پروفسور Berit Johansen موسس شرکت Avexxin ،از اواخر دهه ی ۱۹۸۰ تاکنون در مورد مکانیزم های عامل بیماری های التهابی تحقیق کرده است. وی می گوید آزمایشاتی اخیرا درمورد مولکول های جدید در حیوانات دچار آرتروز صورت گرفته و نتایج بسیار دلگرم کننده بوده است.

مطالب مرتبط با این نوشته

5 دیدگاه برای داروی جدید پسوریازیس توسط شرکت Avexxin در راه است

 1. اسماعيل
  0

  سلام من ١٢ساله درگیر پسوریاریس هستم بهترین روش براى کنترل این بیمارى کم کردن استرس و زالو درمانى نزدیک جاهاى که پوست التهاب دارد و استفاده از پماد سوختگى ادیب،به امید بهبود همه بیماران..

 2. رضا
  0

  سلام به همه بیماران پرسوریازیس من حدود۲۳ساله درگیراین بیماری هستم جدیدا پی به یک موضوع بردم خواستم باشماهم درمیان بزارم شنیدین قدیمیا میگفتن جوش نزن خونت کثیف میشه این همون بیماری که مارو فلج کرده سعی کنید خونتونو اولا کثییف نکنید بعد درمان کردنو شروع کنید شیر وعسل طبیعی الان فصل بهار هم هست میشه گیرآورد بعد اناب بازرشک کوهی باهم مخلوط کنید مثل چاهی صبح نااشتها میل کنید از چاهی سیاه هم اجتناب کنید پماد فلوسین بااسید سالیسیلیک طبق دستور پژشک مخلوط و مصرف کنید

 3. طاهره
  0

  سلام
  حدود ده ساله درگیر بیماری پسوریاسیس کف دست هستم و چون خانه دار هستم و تمام کارهای خونه رو انجام میدم خسته شدم . خواهش میکنم هر خبر جدیدی در مورد درمان این بیماری دارید برامون بنویسید . به امید روزی که این بیماری لاعلاج درمان داشته باشه . خدا خودش بهمون رحم کنه و درمان همیشگی برای این بیماری پیدا بشه انشاالله 

 4. مهدی
  0

  با سلام … من یک بیمار پسوریازیس و پسور یاتیک هستم ..

  روز دوشنبه ۱۲ مهر ۹۵ در اخبار شبکه یک ساعت ۱۴ شنیدم مه محققان به داروی جدید برای درمان پسوریازیس دست یافته اند …

  آیااین دارو همان داروی جدید است که از خبر سرارسری پخش شد ه است ؟

  Avexxin, docosahexaenoic acid

  • admin
    
   0

   سلام وقت بخیر بله متاسفانه در رسانه ملی و بخش تحریر اخبار دقت خوبی در این خبر نداشت و خبری که مربوط به داروی بیولوژیک سکییوکروماب (Secukinumab) با نام‌تجاری (Cosentyx) بود در تاریخ ۲۲ مرداد ۹۴ درسایت درمانی پسوریازیس به آدرس (درمان طولانی مدت پسوریازیس با داروی سکییوکروماب) ثبت شده بود و اولا خبر جدیدی نبود و دوما این دارو هم درمان قطعی بیماری نبوده! که بخش تحریر خبر به این نکات توجه نکرد.

 • مطالب اخیر

 • فهرست سایت

 • داروهای جدید