صـــابون گیاهی سیتــودرم جهت استفاده بیماران پسوریازیس
صـــابون گیاهی سیتــودرم جهت استفاده بیماران پسوریازیس

صـــابون گیاهی سیتــودرم جهت استفاده انواع پوست ها مناسب می­باشد که می­توان آنرا برای درمان بیماریهای پوستی، اگزما، پسوریازیس، پوسته پوسته شدن پوست، سوختگی های پوست و التهابات پوستی به کار برد.

صـــابون گیاهی سیتــودرم جهت استفاده انواع پوست ها مناسب می­باشد و بعلت دارا بودن درصد قابل توجهی روغن گل بنفشه، عصاره آلوئه ورا، عصاره کالاندولا، علاوه بر خاصیت مرطوب کنندگی، ضد التهاب، ضد خارش، ضد قرمزی و ضد باکتری نیز مِی­باشد که می­توان آنرا برای درمان بیماریهای پوستی، اگزما، پسوریازیس، پوسته پوسته شدن پوست، سوختگی های پوست و التهابات پوستی به کار برد.

صـــابون گیاهی سیتــودرم جهت استفاده بیماران پسوریازیس:

آلوئه ورا (صبر زرد) گیاهی است که دارای سابقه­ای طولانی برای تسریع در بهبودی پوست است، در آن اسیدهای آمینه، ویتامینC ، E ، B ، روی و اسیدهای چرب ضروری وجود دارد و خواص مفیدی در درمان پسوریازیس، سوختگی، اگزما و آکنه دارد.

آلانتوئین یک ماده اولیه لعاب دار در آلوئه ورا است و یک عامل مهم در تکثیر می­باشد که سبب ترمیم بافت پوست می­شود و به علت تحریک و سنتز کلاژن و الاستین، سلول های پوستی مرده را از بین می‌برد و سلول های جوان را جایگزین می کند، بنابراین پوست را تازه و درخشان می‌سازد.

گل بنفشه دارای موسیلاژ و اسید سالیسیلیک می باشد که اسید سالیسیلیک موجود در آن در درمان پسوریازیس بسیار مفید بوده و موسیلاژ موجود در آن اثر نرم کنندگی دارد و به عنوان یک درمان شناخته شده برای تسکین التهابات و بیماریهای پوستی از آن استفاده می­شود.

کالاندولا (گل همیشه بهار) دارای خواص التیام زخمهای پوستی، ضد التهاب جلدی، بهبود گردش خون، خواص آرامش بخشی، خاصیت ضدعفونی کننده، ضدالتهاب، ضد تورم و قابض دارد و کمک به ترمیم بافت می­کند و در محصولاتی که برای مصارف خارجی هستند برای درمان اختلالات و بیماریهای پوستی، بهبود زخم، ترک و خشکی پوست استفاده می­شود.

طریقه مصرف:

ابتدا پوست خود را با آب ولرم شستشو دهید، سپس سطح پوست را به مدت ۲ تا ۳ دقیقه با کف صابون ماساژ دهید و پس از آن پوست را با آب ولرم شستشو دهید، شستشوی روزانه ۱ تا ۲ بار پوست با این محصول می­تواند اثر بخشی کافی برای پوست داشته باشد .

موارد احتیاط:

این صابون برای مصرف موضعی است و از تماس آن با چشم، دهان، مجاری بینی و سایر غشاهای مخاطی در صورت تماس جلوگیری شود.