یک متخصص طب سنتی نکاتی مفید برای درمان پسوریازیس (بیماری پوستی مزمن خودایمنی) از منظر طب سنتی را تشریح کرد. به گزارش سایت درمانی پسوریازیس, غلامرضا کردافشاری درباره تدابیر درمان پسوریازیس (بیماری پوستی مزمن خودایمنی) اظهار داشت: پسوریازیس به‌ دلیل اختلال در عملکرد کبد و معده روی می‌ دهد. پسوریازیس از منظر طب سنتی: پسوریازیس […]

یک متخصص طب سنتی نکاتی مفید برای درمان پسوریازیس (بیماری پوستی مزمن خودایمنی) از منظر طب سنتی را تشریح کرد. به گزارش سایت درمانی پسوریازیس, غلامرضا کردافشاری درباره تدابیر درمان پسوریازیس (بیماری پوستی مزمن خودایمنی) اظهار داشت: پسوریازیس به‌ دلیل اختلال در عملکرد کبد و معده روی می‌ دهد.

tabsonati-psoriasis

پسوریازیس از منظر طب سنتی:

پسوریازیس حاصل غلبه خشکی بر پوست و عمدتا ناشی از افزایش خلط سوداست. بنابراین درمان صحیح و کامل آن منوط به تعدیل این وضعیت است. اصلاح سبک زندگی و ازجمله اصلاح تغذیه، ورزش، رفع تنش های روحی و انجام حجامت، از مهم ترین توصیه ها برای درمان قطعی این عارضه هستند.

دکتر غلام رضا کردافشاری:

دکتر غلام رضا کردافشاری متولد سال ۱۳۴۹ در مینودشت استان گلستان بوده و در حال حاضر پزشک مدرس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشد. سابقه تدریس و فعالیت های علمی:

  • تدریس دروس کلیات و امور طبیعیه، اسباب و علل، اعمال یداوی، و جراحیهای صغیر، کارورزی ۱و۲ برای دانشجویان دکترای تخصصی طب و داروسازی سنتی
  • تدریس اصول و مبانی طب سنتی ویژه دانشجویان برتر و استعدادهای درخشان دانشگاههای مختلف کشور از جمله مشهد، شیراز، قزوین، همدان، بابل و…
  • مدرس کارگاههای مبانی طب سنتی برگذار شده توسط وزارت بهداشت و انجمن علمی طب سنتی
  • مدرس کارگاههای مختلف در کنگره های علمی سراسر کشور، ارائه سخنرانی و…
  • داوری مقالات و پایان نامه های طب سنتی
  • ارائه ۸ مقاله مرتبط با طب سنتی در کنگره های مختلف داخلی و خارجی
  • عضو هیئت داوران کنگره طب الرضا (ع) دانشگاه علوم پزشکی مشهد

kordafshar-doctor

به‌ گفته وی افراد مبتلا به پسوریازیس بهتر است از غذاهایی مانند سوپ جو با آبغوره, سوپ‌های پُرسبزی که با آلو یا تمبرهندی و زرشک تهیه شده است, مصرف کنند که این غذاها به رفع بیماری این افراد کمک می‌ کند.

به گزارش سایت درمانی پسوریازیس, غلامرضا کردافشاری عنوان کرد: بهتر است که این افراد طی روز چند بار خاکشیر را با آب‌ جوش و نبات مصرف کنند و مداومت به مصرف کاسنی بسیار کمک کننده است، همچنین شیرخشک و ترنجبین, عناب و آویشن مصرف کنند.

کردافشاری افزود: این افراد از مصرف عدس, بادمجان, گوشت گاو و گوساله، غذاهای آماده و کارخانه‌ای, آب بسیار یخ, مواد غذایی حاوی کافئین مانند قهوه، نسکافه، کاکائو, غذاهای مانده و فریزری و انواع فست‌ فودها, غذاهای بسیار چرب و شور و تند پرهیز کنند.

وی ادامه داد: بیماری پسوریازیس را نباید از ابتدا موضعی درمان کرد, در طب نوین درد را برطرف کرده ولی علت بیماری را برطرف نمی‌ کند ولی طب سنتی علت را برطرف می‌ کند.

نقش پاکسازی بدن در کنترل پسوریازیس:

این متخصص طب سنتی گفت: اگر همه اعضا بدن پاکسازی شود, بیماری کم‌کم برطرف می‌شود ولی داروهای مالیدنی روی پوست برای درمان پسوریازیس فقط سرنخ بیماری را از دست طبیب دور می‌ کند.

کردافشاری خاطرنشان کرد: مصرف ماءالجبن صبح ناشتا بسیار برای رفع بیماری مفید است. افراد استرس‌ ها را کنترل کنند و به‌ جرأت می‌ گویم که اگر تمام تدابیر پاکسازی را فرد بیمار اجرا کند پسوریازیس آن برطرف می‌ شود. برخی‌ ها با یک ماه برخی با ۶ ماه یا برخی به‌ مدت بیشتری برای رفع پسوریازیس به زمان احتیاج دارند.