شنبه, ۰۳ فروردین ۱۳۹۸
»   انواع پسوریازیس, درمانگاه پسوریازیس  »   پسوریازیس اریترودرمیک شدیدترین نوع پسوریازیس
3,696 بازدید
۱۸ مرداد ۱۳۹۴ , ساعت ۱۳:۰۴

پسوریازیس اریترودرمیک شدیدترین نوع پسوریازیس

پسوریازیس اریترودرمیک (Erythrodermic)  بدترین و شدیدترین نوع پسوریازیس است که به صورت اریتم سراسر پوسته‌ ریز در تمام بدن و به صورت حاد ظاهر می شود.در پسوریازیس اریترودرمیک ۹۰ درصد سطح پوست بدن قرمز می شود و نیاز به درمان فوری دارد.در این نوع پسوریازیس تمام بدن را دانه های قرمز رنگ که به نظر می رسد پوست انداخته اند پوشانده است که می تواند باعث خارش یا سوختگی شدید گردد.

cs-topical-erythrodermic

این نوع بیماری پسوریازیس در اثر آفتاب سوختگی شدید، کورتیکو استروئید ها و سایر داروها یا انواع دیگر پسوریازیس که به درستی کنترل نشده است تشدید می شود.

این نوع از پسوریازیس به صورت خاص شکل التهابی پسوریازیس است که اغلب بر بیشتر سطح بدن تاثیر می‌گذارد و یک بار یا بیشتر در طول عمر ۳ درصد از افرادی که پسوریازیس دارند رخ می‌دهد. به طور کلی در افرادی که پلاک پسوریازیس ناپایدار به نظر می‌رسد. این به این معنی است که ضایعات به وضوح تعریف نشده است. گستردگی، قرمزی آتشین و لایه برداری از پوست مشخصهٔ این نوع از پسوریازیس است که با خارش شدید و درد همراه است.

توجه: افراد با داشتن یک شعله‌ور شدن پسوریازیس اریترودرمیک باید فوراً به دکتر مراجعه کنند، این شکل از پسوریازیس می‌تواند تهدید کنندهٔ زندگی باشد.

مطالب مرتبط با این نوشته

3 دیدگاه برای پسوریازیس اریترودرمیک شدیدترین نوع پسوریازیس

 1. ح
  0

  باسلام و روز خوش،
  من بعدازمصرف آنتی بیوتیک که به علت گوش درد مصرف کردم دچار بیماری پوستی شدیدی شدم که تا حال دو ماه میگذره واز صورتم و پوست انداختن دست ها و کف پاهایم شروع شد و بعد کل بدنم قرمزشد وپوست ریزی وخارش شدید داردبه دکتر مراجعه کردم تشخیص پسوریازیس اریتروماییک را دادند

 2. غلامرضا. صالحی
  0

  با سلام مدتی است که کل بدنم درگیره از کف پاکه خیلی شدیده تافرق سر ضایعات تو کل بدنم هست تجویز دکتر روزی یک کپسول تیگاژون ۲۵ نمیدونم چیکار کنم خواهشن کمک کنید

 • مطالب اخیر

 • فهرست سایت

 • داروهای جدید