پماد ماری گلد کالاندولا و عوارض پرتو درمانی پسوریازیس
پماد ماری گلد کالاندولا و عوارض پرتو درمانی پسوریازیس

پوست، خارجی ترین عضو بدن است که به دلیل تماس مستقیم با محیط اطراف، همواره در معرض اختلالات مختلفی قرار دارد.

پوست، خارجی ترین عضو بدن است که به دلیل تماس مستقیم با محیط اطراف، همواره در معرض اختلالات مختلفی قرار دارد. عوامل مختلفی همچون قرارگیری بیش از حد زیر نور خورشید، گزش حشرات و انجام‌ فرایندهایی مانند پرتو درمانی می‌توانند موجب التهاب در پوست گردند که این التهاب با قرمزی، سوزش و گاهاً خارش همراه است.

مراقبت از سلامت پوست، مستلزم رعایت نکات مختلفی است که اگر هریک از آن‌ها رعایت نشود، احتمال وقوع مشکلات مختلف پوستی وجود دارد. در صورت بروز مشکلات التهابی پوستی، می‌توان با بهره‌گیری از محصولات ضد التهاب قوی نسبت به رفع این التهابات اقدام کرد. پماد ماری گلد کالاندولا توسن دارو، یک پماد با اثر ضد التهاب طبیعی و مناسب است و مصرف آن موجب نرمی، مرطوب شدن و بازسازی پوست هم می‌گردد. استفاده از پماد ماری گلد توسن دارو در بهبود التهابات پوستی نظیر گزیدگی حشرات، ادرار سوختگی، آفتاب سوختگی و التهاب متأثر از پرتو درمانی بسیار موثر می‌باشد. پماد ماری گلد حاوی عصاره کالاندولا یا گل همیشه بهار است که یک گیاه دارویی موثر برای درمان التهابات پوستی به شمار می‌رود.

فواید پماد ماری گلد کالاندولا:

-داشتن اثر ضد التهاب مناسب
-کمک به بهبود نرمی پوست
-داشتن اثر نرم کننده و ترمیم کننده
-موثر در رفع التهاب حاصل از ادرار سوختگی (راش) و آفتاب سوختگی
-کارآمد در مقابله با التهابات ناشی از پرتو درمانی
-قیمت عالی در قیاس با کارایی مناسب
-قابل استفاده برای انواع پوست

ترکیبات تشکیل دهنده:

پماد ماری گلد کالاندولا توسن دارو حاوی کالاندولا آفیسینالیس ۴ درصد است. کالاندولا، گیاه بومی مصر و منطقه خاورمیانه است که گل آن رنگ‌های زرد، قرمز و نارنجی دارد. کالاندولا، گونه‌ای خاص از گل همیشه بهار است که به عنوان یک گیاه ضد التهاب در تولید محصولات مختلف برای بهبود التهابات پوستی کاربرد دارد. از جمله آثار مثبت این گیاه برای پوست می‌توان به کمک به التیام آفتاب سوختگی، بهبود التهاب ناشی از گزیدگی حشرات، بهبود آکنه، کاهش التهابات و صدمات حاصل فعالیت‌های رادیکال‌های آزاد، بهبود زخم و ادرار سوختگی یا راش، درمان التهابات ناشی از اگزما و بهبود سوختگی اشاره کرد. عموماً محصولات موضعی کالاندولا موجود در بازار، ۲ درصد و یا کمتر از کالاندولا برخوردار هستند، در حالی که پماد ماری گلد توسن دارو، حاوی ۴ درصد عصاره کالاندولا است. وجود ترکیبات فلانوییدی و کارتنوییدی در عصاره گل‌های کالاندولا موجب شده تا این عصاره به خوبی بتواند در رفع التهابات پوستی و ترمیم پوست موثر باشد.

پماد ماری گلد برای چیست؟

پماد ماری گلد کالاندولا توسط شرکت داروسازی توسن دارو تولید و روانه بازار شده است و یک گزینه عالی برای بهبود التهابات پوستی محسوب می‌گردد. پماد ماری گلد به عنوان یک ضد التهاب طبیعی با اثر عالی می‌تواند در کاهش التهاب حاصل از ادرار سوختگی یا راش، آفتاب سوختگی، سوزش حاصل از گزیدگی حشرات و التهابات حاصل از پرتو درمانی مورد استفاده قرار بگیرد. پماد کالاندولا برای عرق سوز شدن نیز مناسب است و می‌تواند به رفع التهاب ناشی از آن کمک کند. کرم ماری گلد کالاندولا توسن دارو دارای اثر نرم کننده، مرطوب کننده و ترمیم کننده برای پوست هم می‌باشد.

نحوه مصرف پماد کالاندولا آفیسینالیس:

برای استفاده از پماد کالاندولا ماری گلد ابتدا بایستی پوستتان را به آهستگی تمیز و خشک کنید و سپس روزانه ۲ تا ۳ نوبت، مقدار مناسبی از پماد را بر روی محل صدمه پوستی بزنید. پماد ماری گلد را در محیطی به دور از یخ زدگی و در دمای پایین تر از ۳۰ درجه سانتی‌گراد قرار دهید.