شنبه, ۰۵ اسفند ۱۳۹۶
»   داروخانه پسوریازیس, داروهای موضعی و ترکیبی  »   پماد موضعی دایوبت و کنترل پسوریازیس ولگاریس
24,132 بازدید
۲۸ مرداد ۱۳۹۴ , ساعت ۱۳:۳۱

پماد موضعی دایوبت و کنترل پسوریازیس ولگاریس

پماد دایوبت (Divobet) یکی دیگر از داروهای موضعی است که با هدف کنترل پسوریازیس و علایم آن تولید شده است. این پماد ساخت کمپانی معروف LEO می باشد و برخلاف سایر محصولات این شرکت حاوی مقدار کمی از کورتون است.پماد دایوبت فقط برای مصرف موضعی است و برای استفاده روی صورت توصیه نمی شود زیرا ممکن است باعث خارش یا اریتم پوست صورت گردد.دوره درمانی توصیه شده این دارو تنها ۴ هفته می باشد.

Daivobet oint6002PPS0شرکت سازنده پماد دایوبت:

پماد دایوبت که جهت کنترل بیماری پوستی پسوریازیس کاربرد دارد ساخت کمپانی معروف LEO می باشد.شرکت مواد و محصولات دارویی بین المللی LEO یک شرکت دارویی بین المللی است که مقر آن در کشور دانمارک می باشد. کمپانی LEO در سال ۱۹۰۸ برپایه محصولات دارویی در دانمارک ساخته شده است. این کمپانی فعالیت خود را در زمینه بیماری های پوستی و ترومبوتیک ادامه می دهد. محصولات این کمپانی در بیش از ۶۱ کشور در دنیا به فروش می رسد. همچنین بیش از ۴۸۰۰ نفر در سراسر دنیا با این کمپانی همکاری به عمل می آورند.

leo
مکانیسم اثر پماد دایوبت:

پماد دایوبت سفید مایل به زرد می باشد که حاوی ۵۰ میکرو گرم بر گرم کلسی پوتریول و ۵۰۰ میکرو گرم بر گرم بتامتازون می باشد.کلسی پوتریول یک عامل غیر استروئیدی ضد پسوریازیس است که مشتق از ویتامین d می باشد. کلسی پوتریول دارای یه اثر مشابه ویتامین d می باشد و این اثر مشابه به دلیل رقابت آن بر سر گیرنده ی ۱,۲۵(oh(2d3 می باشد.کلسی پوتریول از نظر رقابتی همانند ۱,۲۵(oh(2d3 می باشد . به صورت طبیعی فعال شدن ویتامین d در تنظیم تکثیر و تماییز سلولها نقش دارد،اما بسیار کمتر از ۱,۲۵(oh(2d3 و اثرش بر متابولیسم کلسیم می باشد.کلسی پوتریول موجب القای تماییز و سرکوب کردن تکثیر کراتینوسیت می گردد. (بدون هیچ اثری سیتوتوکسیک) بنابراین معکوس کننده ی تغییرات غیر طبیعی کراتینوسیت در پسوریازیس می باشد. بنابراین هدف درمانی پیش بینی شده با کلسی پوتریول یک نرمال سازی رشد اپی درم می باشد.

dlaczego-daivobet-el-3-638

موارد مصرف:

پماد دایوبت برای مصرف یکبار در روز برای درمان پلاکهای پسوریازیسی از نوع ولگاریس در بیمارانی است که دارای سن ۱۸ سال به بالا می باشند.

تفاوت پماد دایوبت و دایونکس:

تفاوت بین این دو محصول در وجود یا عدم وجود کورتون در آن هاست به این شکل که در پماد دایوبت مقداری کورتون وجود دارد که نسبت کلسی پرتریول به بتامتازون یک به ده هست درصورتی که پماد دایونکس فقط مشتقات مصنوعی ویتامین d است و کورتون در آن وجود ندارد.

دوز مصرف:

پماد دایوبت برای مصرف موضعی می باشد و برای چشم استفاده نمی گردد.
همه ی نواحی درگیر با پسوریازیس درمان شده با دایوبت جاهایی که امکانش وجود داره باید از نور مستقیم خورشید و نور uv محافظت شود. کلسی پوترویول موضعی می بایست تنها موقعی با پرتو uv استفاده شود که پزشک و بیمار به این نتیجه برسند که فواید مصرف آن بیشتر از مضرات آن است .
اثرات فوتوتوکسیک بالقوه دایوبت در طولانی مدت هنوز به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفته نشده است.

بزرگسالان :

پماد دایوبت باید به صورت موضعی و روزی یکبار مورد استفاده قرار گیرد و ماکزیمم دوز مصرفی نباید بیشتر از ۱۵ گرم باشد.
ماکزیمم دوز هفتگی پماد دایوبت ۱۰۰گرم در هفته می باشد. نواحی تحت درمان نباید بیش از ۳۰ درصد سطح بدن باشد .دوره ی درمان توصیه شده پماد دایوبت ۴ هفته می باشد. در تکمیل دوره ی درمان تکرار درمان با پماد دایوبت تحت نظر پزشک قابل آغاز است. هیچ تجربه ی کلینیکی استفاده از پماد دایوبت بیش تر از ۵۲ هفته وجود ندارد.

کودکان:

پماد دایوبت برای کودکان و نوجوانان زیر ۱۸ سال توصیه نمی شود.

موارد منع مصرف:

۱-حساسیت آلرژیک به پماد دایوبت
۲-بیماران با اختلال در متابولیسم کلسیم
۳-به علت مواد کورتیکواستروئیدی: ضایعات ویروسی پوست (مثال :هرپس و واریسلا) عفونتهای باکتریایی و قارچی ، عفونت های انگلی،تظاهرات پوستی مربوط به توبرکولوزیس یا سیفلیس،درماتیت اطراف دهان (خشکی اطراف دهان )،آکنه ولگاریس،آتروفی پوست ،استریای آتروفیک ،واریسی شدن عروق سطحی،اکتیوز،آکنه روزاسه،زخم ،خارش ناحیه تناسلی
۴-پسوریازیس اریترودرمیک ، چرکی و اکسفولیاتیو
۵-بیماران با نارسایی کلیه شدید و اختلالات شدید کبدی
۶-عدم مصرف در چشم

احتیاط و هشدار:

۱- این دارو تنها برای استعمال خارجی تهیه شده است ..
۲- بیمار باید به مصرف صحیح محصول توصیه شود تا از استفاده یا انتقال به پوست سر، صورت، دهان یا چشم جلوگیری گردد. پماد دایوبت برای استفاده روی صورت توصیه نمی شود زیرا ممکن است باعث خارش یا اریتم پوست صورت گردد. بیمار باید به شستن دستها بعد از مصرف پماد دایوبت برای جلوگیری ازانتقال غیرعمدی به صورت از سایر نواحی بدن توصیه گردد.
۳- با درنظر گرفتن ریسک هایپرکلسمیا ثانویه به دلیل جذب بیش از حد کلسی پوتریول زمانی که درگیری پوستی وسیع باشد ، پماد دایوبت نباید در بیش از ۳۰ درصد سطح بدن استفاده شود.
۴- ریسک هایپرکلسمیا زمانی که توصیه های مربوط به کلسی پوتریول مشاهده می شود به حداقل می رسد.در بزرگسالان ، ماکزیمم دوز از ۱۰۰گرم پماد در هفته نباید بیشتر باشد.
۵- درمان با پماد دایوبت در بزرگسالان در مقدار توصیه شده بیش از ۱۰۰ گرم در هفته عموما منجر به تغییراتی در ازرشهای آزمایشگاهی نمی گردد. کلسیم سرم و عملکرد کلیه باید در فواصل ۳ ماهه طی دوره ی مصرف موضعی کلسی پوتریول که در پماد دایوبت می باشد مورد بررسی قرار گیرد. اگر سطح کلسیم سرم بالا رود، درمان با پماد دایوبت باید قطع شود،و درمان مناسب جهت کاهش سطح کلسیم سرم صورت گیرد. سطح کلسیم سرم باید تا زمانی که به حد نرمال برسد هفته ای یکبار اندازه گیری شود.
۶- نظربه اینکه دایوبت حاوی کورتیکواستروئید قوی می باشد (طبقه بندی شده در گروه ۳ استروئیدها)،بایداز درمان هم زمان با سایر استروئید ها اجتناب شود . عوارض جانبی در ارتباط با درمان کورتیکواستروئیدی سیستمیک مانند سرکوب قشر آدرنال یا تاثیر بر کنترل متابولیکی دیابت در طول درمان کورتیکواستروئیدی موضعی به دلیل جذب سیستمیک آن ممکن است رخ دهد.
۷- مصرف پماد دایوبت در سطح وسیعی از پوست آسیب دیده، زیر پوشش انسدادی ،غشاهای موکوزی یا در چین های پوستی به دلیل افزایش جذب سیستمیک کورتیکواستروئید و کلسی پوتریول نباید صورت گیرد.بالا رفتن جذب سیستمیک کلسی پوتریول همانطور که قبلا گفته شد می تواند منجر به هایپرکلسمیا در بعضی بیماران شود.
۸- اگر ضایعات به صورت ثانویه آلوده شود، بایدتوسط آنتی بیوتیکی درمان گردد.چنانچه عفونت بدتر شود، درمان با کورتیکواستروئید موضعی باید پایان یابد.در زمان درمان پسوریازیس با کورتیکواستروئیدها امکان ریسک پسوریازیس چرکی عمومی نیز وجو دارد.
۹- هیچ تجربه ای از استفاده پماد دایوبت بر پوست سر نیست. پایداری کلسی پوتریول در نورخورشید و نور uv مشخص نشده است.هیچ آزمایش انجام شده ای برای محصولات حاوی کلسی پوتریول در استرلیا در مورد درمعرض قرارگیری سطح بالای اشعه ی uv وجود ندارد. علاوه بر این اثر فوتوتوکسیک پماد دایوبت به صورت گسترده ای مورد مطالعه کلینیکی قرار نگرفته است.
۱۰- بنابراین، نواحی درمان شده باید در مصرض نور خورشید یا uv قرار نگیرند( استفاده از پوشاننده های فیزیکی یا کرم ضد آفتاب)، خصوصا اگه موضع به دلایلی مثل شغل به مقدار قابل توجهی درمعرض نور باشد.
۱۱- پماد دایوبت هیچ اثری بر توانایی رانندگی و استفاده از سایر دستگاه های ماشینی ندارد. در مصرف طولانی مدت آن احتمال افزایش ریسک اثرات مضرر کورتیکواستروئیدی به صورت سیستمیک و موضعی وجود دارد.ریسک برگشت مجدد در مواقعی که درمان طولانی مدت با کورتیکواستروئید قطع نگردد وجود دارد.

مطالب مرتبط با این نوشته

60 دیدگاه برای پماد موضعی دایوبت و کنترل پسوریازیس ولگاریس

 1. رضا
  +1

  قوی ترین پماد برای کنترله نه درمان

 2. جاوید
  0

  با سلام خدمت شما مسئولین سایت. خواهر من ۱۵ سالشه و این بیماری قبلا به صورت ناشناخته بود برامون ک قسمت پشت گردنش زخم شده بود. الان ک اکثر جاهای بدنش شده با تیکه برداری از زخم تشخیص دادن ک این بیماری هست. و دکتر این پماد دایوبت رو تجویز کرده. ایا موثر هست؟ ایا واقعا درمانی برای این بیماری نیست با این همه پیشرفت تکنولوژی و علم امیدوار باشیم ک درمان قطعیش کشف میشه؟؟ من خیلی ناراحتم ازین موضوع ک رو اینده زندگی خواهرم تاثیر بزاره یوقت

  • admin
    
   -1

   سلام وقت بخیر متاسفانه بیماری پسوریازیس بیماری سرکشی بوده و باید مداوم به وسیله داروهای موضعی و نکات قرار گرفته در سایت بیماری خود را کنترل کنند تا بیماری عود نکند امیدتان به خدا باشد.

 3. بهشاد
  -2

  سلام من پسوریازوس ناخن و کف پا دارم ولی تازگی ناخن پام افتاده ، حالم خیلی بده و افسرده شدم، نمی دونم از این دارو استفاده کنم یا پسوس رام ؟ می شه راهنماییم کنید ؟

 4. شاهین
  0

  یکی ازدلایل مهم این بیماری..۱.کشیدن سیگار۲.خوردن الکل.۳ ناراحتی اعصاب میباشد.اگراینهارارعایت کنیدمطمن باشید۷۰درصدازبیماری خوب میشود.من۳ساله درگیرابن بیماریم.وبدون دارومواردبالاراتجربه ونتیجه گرفتم

 5. یاری
  0

  سلام وقت بخیر این پماد برای پیستوریازیس پوستچولر هم قابل استفاده هستش؟

 6. +1

  سلام من روی صورتم دچار ریزش سکه ای شدم یکی از دوستان این پماد رو بهم پیشنهاد کرد آیا تاثیری روی مورد من داره ؟

  • admin
    
   +1

   سلام خیر برای درمان از محلول های حاوی کورتون یا تزریق کورتون در پوست استفاده شود. تزریق کورتون ( آمپول تریامسینولون ) درون پوست ناحیه بدون مو هر ۴-۶ هفته تکرار می شود. پماد های حاوی آنترالین نیز تاثیر خوبی دارد. اخیرا از تابش لیزر اگزایمر هم برای تحریک رویش موها استفاده می شود. می توان درکنار درمان های اصلی از محلول ماینوکسیدیل استفاده کرد. موهای جدید در ابتدا نازک و سفیدرنگ هستند ولی به تدریج رنگ و جنس اولیه را پیدا می کنند.

  • Elii
    
   0

   کرم زد ریزش دوکری عالیه من دختر عمم موهای سرش سکه ای میریخت استفاده کرد کامل درامده

 7. هادی
  0

  سلام
  میشه این پماد رو سفارش کرد لطفا راهنمایی کنید

 8. هما
  0

  سلام من چندین سال دچار بیماری پسوریازیس در ناحیه پشت سر شده ام امروز به من گفتن این کرم رو استفاده کنم ولی  شما نوشته اید که واسه سر استفاده نشود! میخواستم بدونم پماد خاصی وجود داره که باعث بهبودی این بیماری در ناحیه پشت سر بشود؟

 9. آزاده
  +1

  سلام من ۲۲ ساله که با این بیماری زندگی میکنم
  اول سرم بعد گوشام بعد ناخنام
  امروز برای اولین بار دکتر این پماد رو برام تجویز کرد
  من باردارم
  مصرفش ضرری نداره؟؟

 10. محمد ح.ب
  0

  سلام. من این بیماری رو تقریبا چهارسال پیش مبتلا شدم و ابتدا یک خشکی بسیار کلفت روی زانوم بوجود اومد که زیاد پیگیر نبودم اما بعد از مدتی دیدم که انتهای الت تناسلی من هم مبتلا شده و خشکی های زیادی داره. با مراجعه به دکتر و تجویز این دارو تقریبا بیماری خوب شد اما متاسفانه الان یکسالی هست که نقاط دیگه ای از زانوی هر دو پام هم درگیر شده و خشکی های کلفتی بوجود اومده
  تقریبا بیشتر از ۷۰درصد از الت تناسلی من هم در حال حاضر درگیر هست که البته با پوسته و التهاب و خارش شدید مقطعی بیشتر معلومه اما قسمت انتهایی الت تناسلی من هنوز هم اون خشکی رو داره
  میخواستم بدونم هنوز میتونم از این پماد استفاده کنم یا باید به دکتر مراجعه کنم؟؟؟؟

  • admin
    
   +1

   سلام وقت بخیر پماد موضعی دایوبت یکی از بهترین روش ها در کنترل بیماری پسوریازیس است و شما می توانید درمان را با آن ادامه دهید.

 11. محمد
  0

  سلام وقت بخیر
  . من دچار بیماری پوستی ویتیلیگو شدم و دکترم این پماد رو تجویز کرده و اولین روزه که ازش مصرف میکنم . آیا واقعا واسه بهبود بیماری ویتیلیگو تاثیر گذار هست یا خیر ؟ با تشکر

 12. ع.ع
  0

  با سلام
  من ۲۹ سالمه حدود ۱۰ سالی هست که با یک اگزما خارش کف دو دست و ساق پای راست درگیر بودم به دکتر مراجعه کردم و با یک پماد ساختنی کلا برطرف شد اما چند سالی هست که مجدد شروع شده کف دو دست و ساق پای چپ و چند نقطه کوچک کف پا به دکتر مراجعه کردم و تشخیص پسوریازیس بود از پماد دیاوبت و یک قرص و یک پماد ساختنی استفاده کردم اوایل جواب داد اما بعد از چند هفته مجدد برگشت لطفا راهنمایی بفرمایید.سپاس

  • admin
    
   0

   سلام متاسفانه پسوریازیس علاج مادام العمر ندارد و مشخصه آن دوره های رفت و برگشت آن است که برای کنترل آن می توانید به صورت مرتب از پماد دایوبت و یا پسوریامنت و یا کرم گیاهی سوریا استفاده کنید.

 13. رویا ساسانی
  +1

  سلام دختر من ۱۲سالشه و سرش پوسته میزنه و پشت سرش به تازگی قرمز شده است و فکر میکردیم به خاطر خارش قرمزی به وجود آمده است به دکتر که مراجعه کردیم دکتر پماد را برایش تجویز کرده است .روی پماد مصرف زیر ۱۸ساله نوشته توصیه نمیشود. راه حل چیست ،پماد را استفاده کنیم .درضمن هیچ گونه آزمایشی انجام نداده است .و سر زانو و آرنجش پوسته ندارد.لطفا راهنمایی بفرمایید.با سپاس

  • admin
    
   -1

   سلام وقت بخیر می تواند از علائم اولیه پسوریازیس باشد اما علائم اولیه این بیماری با سایر بیماری های پوستی شبیه بوده و بعد از مدتی در صورتی که ضایعات بیشتر شوند می توان با اطمینان بیشتری در مورد پسوریازیس ایشان صحبت کرد به عبارتی دیگر پسوریازیس معمولا پیش رونده است و دوره های عود و فروکش مکرر آن از صفت های این بیماری است. در هر صورت مصرف دایوبت در شرایط ایشان بهتر از مصرف محلول ها و داروهای کورتونی است و معمولا بی عارضه است.

 14. +1

  باسلام.من ۱۰سال میشه که این بیماری رو دارم .درطول این سالها هروقت که تعطیلات میرفتم شمال اونجا بکلی زخمهام خوب میشن.موقع برگشت دوباره عود میکنه.ایا هوای مرطوب وشرجی بودن شمال دلیلشه یا چیز دیگه ای

  • admin
    
   +1

   سلام معمولا در مسافرت استرس ها کمتر و ارامش بیشتر بر انسان غلبه می کند به همین دلیل قطعا مسافرت در فروکش بیماری موثر است و اب و هوای مرطوب هم می تواند از خشکی پوست و خارش آن جلوگیری کند.

 15. احمدی
  0

  با سلام
  من مدت ۱۰ ساله این بیماری رودارم . الان کمی از پیشانیم جوشهای قرمز زده و تو حمام پوست اونجا حالت شل و ولی پیدا می کنه . چکار کنم ؟
  برای پوست سرم چه دارویی خوبه ؟ ممنون

 16. بهرام
  0

  با سلام . من پوست سرم پوسته پوسته می شود و برخی اوقات که با ناخن پوسته را می کنم بعد از مدتی حالت قرمزی و زخم می شود که بعد از مدتی هم به رنگ سیاه در میاید حدود ۱۰ نقطه روی پوست سر که باز روی زخم حالت یک لایه پوستی یا شوره ای است که با کندن آن دوباره خون می افتد..داروهای مختلفی اثر نکرد این بیماری است یا آلودگی قارچی و باکتری ؟
  چند سال پیش یک پزشکی داروی ترکیبی فلوسینول داد که موثر بود و درمان شد الان دوباره ایجاد شده است اما پزشکان باز داروهای دیگری دادند از جمله همین ژل دایوبت
  چه توصیه ای می کنید ؟

 17. 0

  با سلام. تصویر در این پیوند قابل مشاهده است برای تشخیص بهتر .
  ممنونم

  https://ibb.co/cCjkAb

 18. باربد
  0

  سلام.ببخشید دخترم ۱۳سالشه.یه مدت استرس خیلی شدید داشت دو لکه قرمز البته بدون پوسته ریزی،روی ساق پاهاش ودقیقا قرینه دراومد.که قرمز وزرد بود.یه مدت کمرنگ شدن ولی دوباره دراومد.وچندتا دیگه هم در اومد.البته فقط پاها بود .ولی یک دوتا کوچیک رو ران هم دیدم.دکتر تشخیض؟ص اگزما داد واین پماد رو تحویز کرد.به نظرتون پسوریازیس هست؟عموش این بیماری رو داره خیلی افتضاح شده .میترسم.اینم اونجور بشه.لکه ها فقط رو پاها وقرمز وزرد بدون پوسته ریزی یا ترشح هستند .البته هر روز حمام میره.دکترش میگفت اگزما وخشکیه

  • admin
    
   0

   سلام در علائم اولیه بیماری های پوستی بسیاری از علائم مشابه یکدیگرند. اما با توجه به سابقه پسوریازیس در بستگان این مورد می تواند اهمیت داشته باشد. پماد دایوبت و کرم گیاهی سوریا موثر هستند.

 19. امید
  -2

  سلام بنده از پماد دایوبت استفاده کردم اثر خوبی داره ولی هم گرونه و هم نمی دونم ک ایا می شه مدام از این دارو استفاده کرد چون می گن استفاده مدام از ی دارو به مرور اثر بخشی دارو کم و بدن در مقابل دارو مقاومتر می شه ایا درست یا همیشه می شه استفاده کرد ممنون

  • admin
    
   0

   سلام مصرف داروهای موضعی اثربخشی متفاوتی نسبت به گروه های مختلف دارند و معمولا بعد از مدتی اثربخشی خود را برای مدتی از دست می دهند و در این مدت می توان داروهای دیگر را جایگزین آن ها کرد.

 20. الهام
  0

  سلام ممنون از سایت مفیدتون
  من مبتلا به بیماری مورفا هستم یه قسمت از پیشانی و پوست سرم درگیر این بیماری شده اس
  دکترم این کرم رو برام تجویز کرده است البته برای صورتم ایا این کرم موثر خواهد بود و کمکی به ساخت کلاژن پوست صورت من میکنه؟

  • admin
    
   +1

   سلام بله داروی موثری می باشد. ضمن اینکه گاهی در موارد خفیف ابتلا به مورفه‌آ، فقط چرب کردن ضایعه‌های سفت‌شده پوست برای درمان کافی است.

 21. مجید
  +1

  سلام
  من ۱۰ سال هست که پسوریازیس پوست سر دارم . از پسوس رام استفاده کردم متاسفانه وضعیت سرم بدتر شد . اخیرا از ژل دایوبت دارم استفاده میکنم که خیلی خوب جواب داده و پوسته ریزی هم کامل قطع شده.

 22. عليرضا
  -1

  سلام.من١٠سال بیماری پسوریازیس سر و تقریبا تمام بدنم رو مبتلا هستم در چند سال اول کرم دایوبت خیلی موثر بود به طوری که بعد از استفاده مداوم بیماری برای مدت زیادی از بین میرفت ولی الان نزدیک ١سال هستش که  دایوبت میشه گفت دیگه تاثیری بر بهبودی من نداره
  اگه ممکنه ممنون میشم محصول جدیدی که اگه بین این همه محصولات موجود در بازار اگه جایگزین خوبی باشه بتونید به من معرفی کنید که برای مدتی استفاده کنم که بلکه بعدا دیوبت دوباره اثر بخش بشه.
  با تشکر.

 23. زهره
  0

  سلام.من از بچگی این بیماری رو دارم.الان دو ماهه باردار هستم.میخواستم بدونم استفاده از این دارو مشکلی نداره؟

 24. احسان
  0

  من ۲ساله پسوریازیس مفصلی شدید دارم جوری که به سختی راه میرم و کارهای روزمره رو بدونه کمک نمیتونم انجام بدم البته مشکلات پوستی هم دارم ولی برام اولویت درمان مفصل هامه،غیراز قرص متوتروکسات ابتدا آمپول آلتبرل استفاده میکردم بعدش سینورا ولی بازم جواب نمی ده و انگشت هام کامل خم نمیشه و همیشه درد دارم راه حل دیگه ای پیشنهاد میکنید؟

 25. زهرا
  0

  با سلام خدمتتون من بیماری پسوریازیس دارم و تقریبا کل بدنم دچار این بیماری شده میخواستم بپرسم من برای اینکه بهش فکر نکنم بعضی اوقات قلیون میکشم ایا امکان بیشتر شدنش زیاد

 26. زهرا
  0

  با سلام خدمتتون من الان ٢ ماه میشه بیماری صدف رو دارم ولی هی کم و زیاد میشه علتش از چی میتونه باشه 

  • admin
    
   0

   سلام بله طبق تعریف بنیاد ملی پسوریازیس؛ پسوریازیس یک اختلال پوستی همراه پوسته ریزی که مشخصه آن دوره های مکرر فروکش و عود بیماری است. در ۴۰% تا ۹۰% موارد, قبل از بروز و یا تشدید پسوریازیس, استرس های روحی ( و خصوصا اضطراب) وجود داشته است که باید از آن دوری کنید. کمبود کلسیم در بیماران سبب تشدید بیماری میشود (مانند انواع پوستولر) و بهبود ضایعات در درمان با ویتامین D3 سیستمیک و موضعی ( مثل درمان استومالاسی) حاصل میگردد که در بیماران پسوریازیس, ضایعات پوستی را نیز بهبود میبخشد. از خشکی پوست جلوگیری کنید که این کار تعداد دفعات عود بیماری را کاهش می دهد. پمادهای حاوی قطران می تواند کمک کننده باشد. اما با وجود تمام این درمانها بیماری پسوریازیس یک بیماری صعب العلاج می باشد که درمانها تنها شدت بیماری را کاهش داده اما بیماری را بطور قطعی ازبین نمی برند.
   ژیم غذایی منظمی داشته باشید، زیاد آب بنوشید و به اندازه کافی بخوابید؛ این نکات به شما کمک می کند که وضعیت پوست شما وخیم نشود.

 27. زهرا
  0

  با سلام خسته نباشید
  ببخشید من صدف پوستی در قسمت آرنج دارم.این پماد برای همه نوع صدف پوستی موثره ؟حتی آرنج؟

 28. آريان
  0

  باسلام
  من مدت زیادیه که دراماتیت سبورئیک دارم و دکتر با دارو های مختلف نتونست کنترلش کنه و پوست صورتم بشدت درگیر این بیماری هست
  الان این دارو رو دکتر برای صورتم تجویز کرده
  نمیدونم استفاده کنم برای صورت یا نه!

 29. رضا
  0

  سلام من روى سر الت تناسلیم این بیمارى رو دارم دایوبت به نظرتون مناسبه؟

 30. رقیه
  0

  سلام حدود هشت ماهی هست ک دستام بشدت خشک و ترک ترک همراه باخارش ودرد همراه بوده کرم های دست ساز پزشکا فایده نداشت گفتم برام دایووبت گرفتن از تهران اما دایونکس دستم رسیده اینافرقشون چیه چکار کنم بفرستم دایوبت بگیرن یاهمینواستفاده کنم؟بنظرم داروخانه همینو داشته

  • admin
    
   0

   سلام تفاوت بین این دو محصول در وجود یا عدم وجود کورتون در آن هاست به این شکل که در پماد دایوبت مقداری کورتون وجود دارد که نسبت کلسی پرتریول به بتامتازون یک به ده هست درصورتی که پماد دایونکس فقط مشتقات مصنوعی ویتامین d است و کورتون در آن وجود ندارد.

 31. علیرضا
  0

  سلام من حدود سه ماه رو انگشت هام پوست پوست میشد ی دکتری گفت اگزمای شدیده دارو ها جواب نداد خوب نشد دکتر رو عوض کردم گفت پسیوریازیس یا صدفه چون وقتی رفتم تقریبا پوست پوست ها زخم شده بودن و ی سری هم رو ساق پای چپم اومد
  بعد از یک ماه با ی پماد ساختنی تقریبا زخم ها بسته شد الان ک دوباره رفتم برای جوش صورت هم درمان خواستم
  همین پماد دایوبت رو بهم داده روش نوشته صبح و شب روی جوش
  الان گیج شدم یکم چون هم انگشتام ی کم زخمه و پسوریازیسه و هم اینکه این پماد هم برای درمان این بیماریه و رو پماد دایوبت نوشته روی صورت اسعمال نشود در حالی ک برای جوش دادن بهم

  چیکار کنم؟

  • admin
    
   0

   سلام در هر صورت استفاده از پماد دایوبت که حداقلی کورتون دارد مناسبتر از استفاده داروهای ترکیبی داروخانه و کورتون قوی است و با مشورت پزشک مصرف بر روی التهابات صورت مشکلی ایجاد نمی کند.

 • مطالب اخیر

 • فهرست سایت

 • داروهای جدید