کرم گیاهی ترمیم کننده پوست آتو مؤثر در درمان پسوریازیس
کرم گیاهی ترمیم کننده پوست آتو مؤثر در درمان پسوریازیس

کرم گیاهی ترمیم کننده پوست آتو با توجه به اصول علمی نوین از ۳ گیاه مختلف دارویی آلوئه ورا، زیتون و کرچک توسط شرکت پارسی طب کهن تولید شده است و در درمان مشکلات پوستی از جمله پسوریازیس موثر است.

کرم گیاهی ترمیم کننده پوست آتو با توجه به اصول علمی نوین از ۳ گیاه مختلف دارویی آلوئه ورا، زیتون و کرچک توسط شرکت پارسی طب کهن تولید شده است و در درمان مشکلات پوستی از جمله پسوریازیس موثر است.

آثار فارماکولوژی و مکانیسم اثر کرم گیاهی ترمیم کننده پوست آتو:

روغن های گیاهی به کار رفته در این کرم باعث نرمی پوست می شود. زیرا این ترکیبات با ایجاد لایه ای از چربی طبیعی در سطح پوست مانع تبخیر آب آن می شود. روغن زیتون و کرچک موجود در کرم آتو به راحتی در عمق لایه شاخی نفوذ کرده و می تواند مقادیر فراوانی آب را به خود جذب کرده و برای مدت طولانی نگهداری نماید.

اسید سالیسیلیک موجود در کرم، با خواص کراتولیتیکی خود باعث ریزش سلول های مرده پوست می شود که نتیجه آن پاکسازی پوست از فلس ها و ورقه های اضافی می باشد.

کاهش التهابات پوستی:

آنتی اکسیدان های موجود در ترکیبات کرم آتو مانع تشکیل رادیکال های آزاد شده و اثرات ضد التهابی دارند. از این طریق به بازسازی سلول های پوستی کمک می کنند.

ضد خارش و تحریکات پوستی:

اثرات آنتی اکسیدانی، ضد التهابی، آنتی میکروبیال و آنتی کارسینوژنیک ترکیبات موجود در کرم، باعث کاهش خارش در ضایعات پوستی می گردد. آلوئه ورا شامل ۶ ترکیب آنتی سپتیک می باشد که خاصیت مهار کننده بر فعالیت قارچ، باکتری و حتی ویروس دارند.

کاهش اثرات پوستی پسوریازیس:

ترکیبات موجود در کرم، با چند راهکار موثر، خشکی، پوسته پوسته شدن و ضخامت پوست مبتلایان به پسوریازیس را درمان می کند. یکی از این راهکارها، آب رسانی مناسب به پوست است.

که به واسطه خاصیت آبرسانی آلوئه ورا موجود در کرم صورت می گیرد. با توجه به اینکه بیماری های قارچی باعث تشدید علائم پسوریازیس می شوند، این ترکیبات با دارا بودن خاصیت ضد میکروبی و ضد قارچی، می تواند علائم پوستی بیماری پسوریازیس را بر طرف نمایند.

نقش ویتامین های A-E-D موجود در ترکیبات کرم گیاهی آتو در بهبود پسوریازیس:

ویتامین A موجود در این کمپلکس باعث تنظیم تکثیر سلول های اپیدرم پوست شده و از تجمع کراتین، ورقه ها و پوسته های اضافی ممانعت می کند. ویتامین E موجود در این کمپلکس نیز خاصیت آنتی اکسیدانی داشته و از اکسیداسیون اسیدهای چرب غیر اشباع پوست جلوگیری می نماید. ویتامین D نیز در تنظیم تکثیر و تمایز کراتینوسیت ها نقش دارد.

دستور مصرف:

پس از شستشو و تمیز نمودن پوست، در حالیکه پوست هنوز کمی نمناک است، توصیه می شود به آهستگی و با ماساژ ملایم بر روی پوست قرار گیرد. بهتر است برای دریافت نتیجه کامل تر، کرم شب تا صبح روی پوست بماند. قابل ذکر است که جهت درمان بهتر حتما با پزشک مجرب طب سنتی برای معاینه و بررسی بیماری های داخلی مشورت نمایید تا عوامل اصلی ترک های پوستی مشخص شود و نتیجه بهتری از مصرف کرم حاصل شود. در حالت کلی برای یک سطح متوسط از مشکلات پوستی، دوره مصرف بازه های زمانی ۳ تا ۵ هفته است.