دستگاه پزشکی BlueControl به عنوان اولین دستگاه قابل حمل در جهان با استفاده از نورهای آبی برای درمان پسوریازیس ولگاریس خفیف تا متوسط به کار می رود. به نظر می رسد کیفیت زندگی بیماران مبتلا به پسوریازیس تا حد زیادی تحت تاثیر درمان های طولانی مدت و خسته کننده دائمی بوده، اما دستگاه BlueControl یک راه […]

دستگاه پزشکی BlueControl به عنوان اولین دستگاه قابل حمل در جهان با استفاده از نورهای آبی برای درمان پسوریازیس ولگاریس خفیف تا متوسط به کار می رود. به نظر می رسد کیفیت زندگی بیماران مبتلا به پسوریازیس تا حد زیادی تحت تاثیر درمان های طولانی مدت و خسته کننده دائمی بوده، اما دستگاه BlueControl یک راه حل جدید و سریع در درمان ضایعات پوستی پسوریازیس بوده که نقش فراوانی در کاهش تاثیر منفی این بیماری مزمن در زندگی افراد مبتلا به این بیماری داشته است.

BlueControl

شرکت سازنده:

شرکت فیلیپس (Philips) یک شرکت هلندی و چند ملیتی تجهیزات الکترونیکی است، که دفتر مرکزی آن در شهر آمستردام، هلند قرار دارد. این شرکت، در سال ۱۸۹۱ توسط جرارد فیلیپس در شهر آیندهوون تاسیس شد. این شرکت در سال ۱۹۱۴ اولین آزمایشگاه تحقیقاتی مجهز، در زمینه‌ های فیزیکی و شیمیایی را به دنیای الکترونیک و پزشکی معرفی کرد.

شرکت فیلیپس که فعالیت خود را در حوزه روشنایی آغاز کرده بود، امروز در حوزه‌ های دیگر نظیر لوازم خانگی و وسایل شخصی، سیستم‌های پزشکی، لوازم و تجهیزات الکترونیکی حضور گسترده‌ای در سطح بین‌ المللی دارد. این شرکت با رهبری جهان در زمینه تولید دستگاه های نوری پزشکی، با طراحی دستگاه پزشکی BlueControl، یک دستگاه پزشکی بالینی از طریق نورهای LED آبی، برای کنترل موارد خفیف تا متوسط از بیماری پوستی پسوریازیس و معرفی آن به متخصصان مراقبت های بهداشتی بین المللی در فرهنگستان پوست اروپا گام مهمی در زمینه کنترل آسان و سریع این بیماری مزمن پوستی برداشته است.

psoriasis

تحقیقات بالینی BlueContro:

دستگاه BlueControl نور آبی را از خود متساعد می کند که این نور آبی می تواند سرعت تقسیم سلولی در پوست را کاهش داده و در نتیجه ضایعات پوستی بیماری پسوریازیس را درمان کند.

در بیمارستان آخن دو کارآزمایی بالینی به منظور بررسی اثر بخشی و ایمنی دستگاه پزشکی BlueControl انجام گرفت که نتایج آن کاهش علائم پسوریازیس ولگاریس را بعد از درمان با دستگاه BlueControl تایید کرد. در مرحله دوم که بیش از ۴ ماه صورت گرفت، بیماران به مدت ۱۲ هفته تحت درمان قرار گرفتند، که نتایج آن نشان داد حدود ۵۰ درصد از بیماران پسوریازیس بهبودی نسبی را بدست آورده و از کلفتی، قرمزی و پوسته ریزی پلاک های پوستی پسوریازیس خبری نیست.

مشخصات BlueContro:

دستگاه BlueControl یک درمان بر اساس نور آبی بوده به طوری که بدون اشعه ماوراء بنفش، ماده فعال و یا شیمیایی با مشخصات زیر به کنترل پسوریازیس کمک می کند:

 • با قدرت LED آبی رنگ ۴۰ به بالا
 • ولتاژ: ۲۴۰ V
 • فرکانس نامی: ۵۰-۶۰ هرتز
 • دارای ورودی: ۱۵ W
 • کلاس دستگاه های پزشکی: IIa
 • طبقه بندی ریسک: گروه ۱
 • دوز حداکثر روزانه. در هر پلیت: ۹۰ ژول بر cm2
 • نوع باتری: Li-Ion
 • منطقه بیضی شکل حدود ۷۰ میلی متر × ۵۵
 • آسان برای تمیز کردن سطح
 • قابل حمل و قابل شارژ

طرز استفاده:

BlueControl یک درمان جدید پسوریازیس بوده و می توان از آن بر روی هر نقطه ای از پوست بدن استفاده کرد. با روشن کردن این دستگاه چهل مولد نور آبی آن شروع به تاباندن نور مستقیما به پوست ضایعه دیده می کنند. این نور آبی حاوی اشعه فوق بنفش نبوده و بنابراین ضرری برای پوست ندارد.
با در نظر گرفتن نتایج بالینی، درمان حدود ۳۰ دقیقه در هر روز توصیه می شود. دستگاه به طور خودکار بعد از پایان شروع به کار خاموش شده و به هیچ اقدامی از سوی بیمار نیاز ندارد.

BlueContro psoriasis