سه شنبه, ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
»   اخبار و تحقیقات علمی پسوریازیس, تحقیقات بین المللی  »   درمان و کنترل پسوریازیس با داروی جدید ixekizumab
1,535 بازدید
۱۹ بهمن ۱۳۹۴ , ساعت ۲۰:۰۲

درمان و کنترل پسوریازیس با داروی جدید ixekizumab

یک بررسی جدید یکی از بزرگترین پیشرفت‌ های بالقوه در درمان بیماری پوستی پسوریازیس را در طول بیش از یک دهه اخیر گزارش می‌ دهد. بسیاری از بیماران میتلا به پسوریازیس پس از مصرف داروی آزمایشی ixekizumab بهبودی قابل توجهی را در مورد علائم این بیماری گزارش کرده‌اند. Ixekizumab آنتی بادی مونوکلونال انسانی برای درمان بیماری های خود ایمنی بوده که اخیرا به طور خاص، برای درمان پسوریازیس بر روی تعدادی از این بیماران تست شده و فاز دوم کارآزمایی بالینی آن هم تکمیل شده است.

ixekizumab psoriasis

داروی جدید ixekizumab و پسوریازیس:

این دارو در فاز سه بالینی، منجر به بهبودی‌ هایی در بیماران مبتلا به پسوریازیس شده است. پسوریازیس می‌ تواند تأثیر عمده ای بر زندگی افراد مبتلا بگذارد و عزت نفس و اعتماد به نفس بیماران را کاهش دهد. به گفته محققان دانشگاه منچستر انگلستان، نتایج آزمایش با این دارو نشان داد تنها تاثیرات فیزیکی این دارو مثبت نبوده بلکه کیفیت زندگی روانی بیماران نیز بسیار بهبود یافته است.

در این باره تحقیقی بر روی ۲۵۰۰ بیمار مبتلا به پسوریازیس متوسط تا شدید صورت گرفته است. نیمی از مبتلایان ixekizumab دریافت می‌کردند و نیمی دیگر تحت درمان با دارونما بودند. پس از ۱۲ هفته درمان، در ۴۰ درصد کسانی که دارو دریافت کرده بودند در مقایسه با کسانی که تحت درمان با دارونما قرار گرفتند، ۹۰ درصد بهبودی گزارش شد.

محققان ضمن اعلام پیشرفت‌های اخیر در درمان بیماری پسوریازیس می گویند داروی جدید نشان می‌ دهد باید هدفی واقع بینانه برای تکمیل آزمایش‌ ها و رسیدن به راه قطعی درمان پسوریازیس داشته باشیم.

مکانیسم عمل Ixekizumab:

Ixekizumab به اینترلوکین ۱۷ و بلوک های آن خود را متصل می کند. این مکانیزم شبیه به یکی دیگر از آنتی بادی ضد پسوریازیس، به نام brodalumab می باشد.

به گفته محققان دانشگاه منچستر انگلستان، این دارو ممکن است نمایانگر آستانه جدیدی از امید باشد. این دارو ممکن است «به طیف وسیعی از بیماران، حتی آنهایی را که در حال حاضر بهترین درمان ممکن را دریافت می‌کنند» یاری برساند.

مطالب مرتبط با این نوشته

ایکسکیزوماب به کلوب مهارکننده‌های اینترلوکین 17A تعلق دارد و ارجحیت خود را نسبت به یکی از بهترین داروهای بیولوژیک جهان در درمان پسوریازیس که تاکنون وجود داشته، یعنی یوستکینوماب، نشان داده است. نتایج یک مطالعه تصادفی شده برای مقایسه دو...
داروی بیولوژیک ایکوزیماب (Ixekizumab) با نام تجاری (Taltz) یک آنتی بادی مونوکلونال انسانی برای درمان بیماری خود ایمنی پسوریازیس بوده که به تازگی موفق به کسب تاییدیه سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا (FDA) در رابطه با بیماری پوستی...

5 دیدگاه برای درمان و کنترل پسوریازیس با داروی جدید ixekizumab

 1. آنتو نی
  +1

  سلام رفیق این داروجزوتحریمه

 2. رویا
  -2

  توروخدا اگر در ایران این محصول وارد شد به ایمیل من پیام بدید وبگید از کجا تهیه میشه گرفتش متشکرم۲۱/۱/۱۳۹۵

 3. علیرضا
  -1

  الان در ایران میشه تهیه کرد؟

 • مطالب اخیر

 • فهرست سایت

 • داروهای جدید