سایت درمانی پسوریازیس - دکتر ابولقاسم متین در مورد درمان گیاهی پسوریازیس
»  اسلایدر  درمان پسوریازیس   »   دکتر ابولقاسم متین در مورد درمان گیاهی پسوریازیس


دکتر ابولقاسم متین در مورد درمان گیاهی پسوریازیس

4,508 بازدید
۲۳ آبان ۱۳۹۶

پروفسور ابوالقاسم متین، متولد ۱۳۱۳، دارای مدرک دکترا در رشته تغذیه گیاهان شیمی گیاهی از دانشگاه گوتینگن و علوم زمینی از دانشگاه فنی برلین است. ایشان در سال ۱۳۵۰ خورشیدی نائل به درجه پرفسوری از دانشگاه گوتینگن برلین شدند . وی از سال ۱۳۴۵، عضو هیات علمی دانشگاه تبریز است و سال‌های بیشماری در کرسی استادی دانشگاه جندی شاپور تدریس و تحقیق کرده است.

ایشان از ۱۶ سالگی برای تحصیل به آلمان مهاجرت می کند و در سال ۱۳۴۵ به ایران برگشته و وارد دانشگاه جندی شاپور اهواز می شود .با توجه به تحصیلات خود در زمینه ی تغذیه به تحقیق و بررسی میان مردم و نحوه ی تغذیه و سلامت آنان می پردازد .

در زمینه ی گیاهان دارویی و ارتباط آن با سلامتی، طب سوزنی، حجامت و دیگر مطالعات مرتبط با تغذیه سلامت و طب اسلامی ( طب سینوی ) بیش از ۴۰ اثر از تالیفات پرفسور متین در دانشگاه های ایران در حال تدریس و مطالعه ی پایه ای محصلان علم تغذیه و دارو درمانی است.

شماری از مهمترین کتابهای منتشره ایشان از سال ۱۳۴۸ تاکنون بدین شرح است:

تغذیه نباتات، تکنولوژی، فیزیولوژی و طرق استعمال کودهای شیمیایی، اکولوژی و راههای شناخت عوامل آلودگی منابع طبیعی، اثر جنگل در آب و هوا، اصول و مبانی اکولوژی، گیاهان دارویی، فرمولهای ساخت مواد آرایشی و بهداشتی، عطر درمانی و رایحه درمانی، طبع شما و خوراکی‌ها و اثر رنگ‌ها، تغذیه برای گروه های خونی، تندرستی خوردنی است.