داروی فکسوفنادین برای کنترل خارش پسوریازیس بدون عوارض خواب آلودگی
داروی فکسوفنادین برای کنترل خارش پسوریازیس بدون عوارض خواب آلودگی

فکسوفنادین ( Fexofenadine ) یک آنتی هیستامین برای کاهش علائم حساسیت مانند کهیر، پسوریازیس و خارش پوست در بزرگسالان و کودکان میباشد.

فکسوفنادین ( Fexofenadine ) یک آنتی هیستامین برای کاهش علائم حساسیت مانند کهیر، پسوریازیس و خارش پوست در بزرگسالان و کودکان میباشد. داروی فکسوفنادین برای کنترل خارش پسوریازیس بدون عوارض خواب آلودگی هم استفاده می شود.

داروی فکسوفنادین برای کنترل خارش پسوریازیس:

بدن شما هنگام واکنش آلرژیک هیستامین تولید میکند. فکسوفنادین این ماده طبیعی را مسدود میکند. هیستامین، ماده شیمیایی است که علل بسیاری از علایم ناشی از واکنش های آلرژیک مانند تورم بافت ها می باشد. هیستامین از سلول های ذخیره کننده هیستامین ( ماست سل ها ) ترشح می شود و به سایر سلول هایی که گیرنده هیستامین دارند متصل می شود. فکسوفنادین در دسته داروهای آنتی هیستامین بدون خواب آلودگی میباشد.

قبل از مصرف فکسوفنادین:

قبل از مصرف فکسوفنادین ، اگر حساسیت به فکسوفنادین دارید به پزشک خود بگویید.

اگر بیماری کلیه دارید قبل از تجویز به پزشک خود بگویید.

محصولات مایع ممکن است حاوی شکر باشند. در صورت داشتن دیابت ، با پزشک خود مشورت کنید.

قبل از استفاده از فکسوفنادین در صورت بارداری و یا شیردهی با پزشک خود مشورت کنید.

افراد بالاتر از ۶۵ سال ممکن است نسبت به این دارو حساس باشند. حتما قبل از مصرف با پزشک مشورت کنید.

نحوه مصرف فکسوفنادین:

فکسوفنادین را ۲ بار در روز ( هر ۱۲ ساعت ) مصرف کنید. اگر از شربت استفاده میکنید ، قبل از هر دوز بطری را خوب تکان دهید و با استفاده از قاشق اندازه گیری ف دوز را با دقت اندازه گیری کنید. از قاشق خانگی استفاده نکنید زیرا ممکن است دوز صحیح را دریافت نشود.

فکسوفنادین را با غذا یا بدون غذا مصرف شود. برای مصرف کپسول یا قرص فکسوفنادین از آب استفاده کنید. با آب میوه فکسوفنادین را مصرف نکنید زیرا باعث کاهش جذب این دارو میشود. دوز مصرفی به سن شما ، وضعیت پزشکی و پاسخ به درمان بستگی دارد.

دوز خود را افزایش ندهید و این دارو را بیشتر از دستورالعمل مصرف نکنید. تا ۲ ساعت قبل یا بعد از مصرف این دارو آنتی اسید حاوی آلمینیوم و منیزیم استفاده نکنید. این آنتی اسیدها میتوانند باعث کاهش جذب فکسوفنادین شوند.

عوارض مصرف فکسوفنادین:

همراه با تاثیرات مورد نیاز فکسوفنادین ممکن است اثرات ناخواسته ای ایجاد شود. اگر چه همه این عوارض جانبی ممکن است رخ ندهد، آما در صورت بروز آنها ممکن است به مراقبت پزشکی احتیاج داشده باشید.

فکسوفنادین ممکن است باعث سرفه، تب یا ناراحتی معده شود. اگر هر یک از این اثرات ادامه دار بود و یا بدتر شد سریعا به پزشک مراجعه کنید.

چه کسانی نباید از فکسوفنادین استفاده کنند؟

کسانی که به واکنش آلرژیک نسبت به فکسوفنادین یا هر داروی دیگر داشته اند

کسانی که مشکلات کبد یا کلیه دارند نباید از این دارو استفاده کنند

کسانی که مشکلات صرع یا تشنج دارند نباید از این دارو استفاده کنند.