داروی Psoren ضد التهاب و کمک به تنظیم سیستم ایمنی در پسوریازیس
داروی Psoren ضد التهاب و کمک به تنظیم سیستم ایمنی در پسوریازیس

داروی Psoren به ترتیب دارای خاصیت ضد التهابی، کمک به تنظیم سیستم ایمنی، کمک به اکسیژن رسانی پوستی و سلامت پوست و آنتی اکسیدان می باشد.

داروی Psoren به ترتیب دارای خاصیت ضد التهابی، کمک به تنظیم سیستم ایمنی، کمک به اکسیژن رسانی پوستی و سلامت پوست و آنتی اکسیدان می باشد. قرص+کپسول ژلاتینی نرم پزورن جهت کمک به درمان پزوریازیس ملایم و متوسط توصیه می شود. فراورده پزورن حاوی روغن ها و عصاره های گیاهی بوده و از راه خوراکی مصرف می شود.

مشخصه ها:

ضد التهاب و کمک به تنظیم سیستم ایمنی

کمک به اکسیژن رسانی پوستی و سلامت پوست و آنتی اکسیدان

ضد حساسیت و آلرژی

کمک به درمان اختلالات و ضعف سیستم ایمنی، پوسته پوسته شدن پوستی

کمک به بازسازی سلولی و کاهنده خشکی پوست

موارد مصرف:

درمان پسوریازیس

شرایط نگهداری:

در محل خشک و خنک و دور از دسترس اطفال نگهداری شود.

روش مصرف:

یک قرص و یک کپسول ژلاتینی نرم قبل صبحانه، ناهار و شام همراه با یک لیوان آب میل شود. (جمعاً ۳ قرص و ۳ کپسول ژلاتینی نرم در روز)

هشدار مصرف:

در خانم های باردار و شیرده منع مصرف دارد.

از مقدار خوراک روزانه تجاوز ننمایید.

در صورت مصرف هرگونه دارو، قبل از مصرف با پزشک مشورت نمایید.

مواد مؤثر کپسول ژلاتینی نرم به شرح زیر است:

به ترتیب کمک به اکسیژن رسانی پوستی و سلامت پوست، ضد حساسیت و آلرژی، خاصیت ضد التهابی و مورد دوم، کمک به اکسیژن رسانی پوستی و سلامت پوست و خاصیت ضد التهابی دارد.

ترکیبات فراورده کمپلکس پزورن در مجموع و با مصرف همزمان (قرص و کپسول) موجب کاهش عوارض بیماری Phlogosis و کمک به درمان اختلالات و ضعف سیستم ایمنی، پوسته پوسته شدن پوستی، کمک به بازسازی سلولی و کاهنده خشکی پوست می گردد. کمپلکس پزورن، ساختمان سلول های پوستی که بر اثر رادیکال های آزاد صدمه دیده اند را به طور مؤثری ترمیم و در تنظیم سیستم ایمنی کمک می کند.

بیماری پوستی پسوریازیس (Psoriasis):

این بیماری مزمن و واگیردار نمی باشد و معمولاً نژاد سفید بیشتر از سیاهپوستان به آن مبتلا می شوند. دلایل ابتلا به آن هنوز ناشناخته است. ژنتیک عامل مهمی در بروز بیماری محسوب می شود. عوامل محیطی، عفونت های پوستی، عوامل استرس زا و عوامل ژنتیکی می توانند محرک بروز بیماری باشد. در بیماری پزوریازیس سلول های پوستی بین ۳ تا ۶ روز کراتینه می شوند در صورتی که سلول های پوستی سالم بین ۲۸-۳۰ روز کراتینه می شوند. پزوریازیس اکثراً در نواحی آرنج ها، زانوان، پوست سر و ناحیه تحتانی پشت و کمر (Lumbar) بروز می کند. نوع Psoriasis Vulgaris شایع تر است. روی نواحی مبتلا، همیشه جراحت اریتماتیک (Erythematous Lesion) مشاهده می شود و پوسته های نقره ای مایل به سفید بر روی زخم ها مشاهده می شود. این بیماری اگر بر روی پوست سر بروز کند سبب ریزش مو نمی شود.

درمان:

بیماری پسوریازیس درمان قطعی ندارد ولی می توان با مصرف بعضی از داروهای سیستمیک بیماری را کنترل کرد. با بهره گیری از کراتولیتیک ها پوسته های روی زخم برداشته می شود و سپس با استفاده از درمان های موضعی زخم ها تحت درمان قرار می گیرند. کرم های موضعی حاوی کورتیکواستروئیدها بهترین درمان موضعی می باشند. در حال حاضر درمان های طبیعی چون فیتو تراپی و اسپا (Spa) به عنوان درمان های مؤثر در بیماری پسوریازیس محسوب می شود.

توجه:

این محصول صرفاً مکمل رژیمی غذایی بوده و برای تشخیص، پیشگیری و یا درمان بیماری نمی باشد.