RINVOQ گزینه جدید اتحادیه اروپا برای آرتریت پسوریازیس
RINVOQ گزینه جدید اتحادیه اروپا برای آرتریت پسوریازیس

تصویب داروی RINVOQ Up (Upadacitinib) برای درمان بزرگسالان مبتلا به آرتروز پسوریازیس فعال و اسپوندیلیت آنکیلوزان انجام شد.

تصویب داروی RINVOQ Up (Upadacitinib) برای درمان بزرگسالان مبتلا به آرتروز پسوریازیس فعال و اسپوندیلیت آنکیلوزان انجام شد.

داروی RINVOQ گزینه جدید درمانی اتحادیه اروپا برای آرتریت پسوریازیس:

در صورت تأیید، RINVOQ اولین مهار کننده خوراکی، انتخابی و برگشت ناپذیر تأیید شده در سه شرایط روماتولوژی در اتحادیه اروپا است: آرتریت روماتوئید، آرتریت پسوریازیس و اسپوندیلیت آنکیلوزان.

Upadacitinib پانزده میلی گرم، یک بار در روز اثربخشی را در اقدامات مختلف بیماری در آرتریت پسوریازیس (PsA) و اسپوندیلیت آنکیلوزان (AS) نشان می دهد، با مشخصات ایمنی مطابق با آنچه در آرتریت روماتوئید (RA) دیده می شود.

تصمیمات کمیسیون اروپا برای هر دو نشانه در اوایل سال ۲۰۲۱ پیش بینی شده است این در حالی است که کمیته محصولات دارویی انسانی (آژانس داروهای اروپایی) (EMA) تصویب RINVOQ recommended (upadacitinib) را توصیه کرده است.

توماس هادسون، معاون ارشد رئیس تحقیق و توسعه، گفت: “توصیه های CHMP برای تایید RINVOQ در آرتریت پسوریازیس و اسپوندیلیت آنکیلوزان یک نقطه عطف مهم است. AbbVie متعهد به ادامه تحقیقات برای پیشبرد استانداردهای درمانی برای بیماران مبتلا به این بیماری های ناتوان کننده است.” AbbVie “در صورت تأیید، RINVOQ به یک گزینه درمانی خوراکی تبدیل می شود که یک بار در روز در سه مورد روماتیسمی در اتحادیه اروپا انجام می شود. این توصیه ها راهی را برای کمک به بیشتر افراد مبتلا به آرتریت پسوریازیس و اسپوندیلیت آنکیلوزان فراهم می کند تا از علائم آنها در چندین تظاهرات مختلف تسکین یابد.

درباره آرتروز پسوریازیس:

آرتریت پسوریازیس یک بیماری التهابی سیستمیک ناهمگن است که دارای تظاهرات مشخص در چندین حوزه از جمله مفاصل و پوست است. در آرتریت پسوریازیس، سیستم ایمنی التهاب ایجاد می کند که می تواند منجر به ضایعات پوستی مرتبط با پسوریازیس، درد، خستگی و سفتی مفاصل شود.

درباره اسپوندیلیت آنکیلوزان:

اسپوندیلیت آنکیلوزان یک بیماری التهابی عضلانی اسکلتی عضلانی است که در درجه اول ستون فقرات را تحت تأثیر قرار می دهد و با علائم ناتوان کننده درد، تحرک محدود، آسیب ساختاری و شکستگی مهره ها مشخص می شود.

درباره RINVOQ (upadacitinib):

RINVOQ توسط دانشمندان AbbVie کشف و توسعه یافته است، یک مهارکننده JAK است که در چندین بیماری التهابی با واسطه ایمنی در حال مطالعه است. در آگوست ۲۰۱۹، RINVOQ تأییدیه FDA ایالات متحده را برای بیماران بزرگسال مبتلا به آرتریت روماتوئید متوسط ​​تا شدید فعال دریافت کرد. پاسخ ناکافی یا عدم تحمل متوترکسات. در دسامبر سال ۲۰۱۹ ، RINVOQ توسط کمیسیون اروپا برای درمان بیماران بالغ مبتلا به آرتریت روماتوئید فعال متوسط ​​تا شدید که به آن واکنش ناکافی نشان داده اند یا به یک یا چند داروی ضد روماتیس اصلاح کننده بیماری تحمل ندارند، تصویب شد. دوز مورد تایید RINVOQ در آرتریت روماتوئید ۱۵ میلی گرم است. آزمایشات فاز ۳ RINVOQ در آرتریت روماتوئید، درماتیت آتوپیک، آرتریت پسوریازیس، اسپوندیلوآرتریت محوری، بیماری کرون، کولیت اولسراتیو  و آرتریت تاکایاسو ادامه دارد.

درباره AbbVie:

ماموریت AbbVie کشف و تحویل داروهای نوآورانه است که امروزه مسائل جدی بهداشتی را حل می کند و چالش های پزشکی فردا را برطرف می کند. ما در تلاش هستیم تا تأثیر قابل توجهی در زندگی مردم در چندین زمینه اصلی درمانی داشته باشیم: ایمونولوژی، انکولوژی، علوم اعصاب، مراقبت از چشم، ویروس شناسی، بهداشت و گوارش زنان، علاوه بر محصولات و خدمات در سراسر مجموعه زیبایی های Allergan. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد AbbVie، لطفا به ما در www.abbvie.com مراجعه کنید. abbvie را در توییتر، فیس بوک، اینستاگرام، یوتیوب و LinkedIn دنبال کنید.