۹۰٪ بیماران پسوریازیس از عفونت با ویروس کرونا زنده می مانند
۹۰٪ بیماران پسوریازیس از عفونت با ویروس کرونا زنده می مانند

اکتبر ۲۰۲۰ (اخبار HealthDay): محققان در انگلستان بر اساس اولین تجزیه و تحلیل ثبت جهانی بیماران COVID-19 که دارای بیماری پوستی هستند، خبرهای اطمینان بخشی را برای افراد مبتلا به پسوریازیس ارائه می دهند. موارد متوسط ​​تا شدید پسوریازیس با داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی درمان می شوند. این تجزیه و تحلیل از ثبت بین […]

اکتبر ۲۰۲۰ (اخبار HealthDay): محققان در انگلستان بر اساس اولین تجزیه و تحلیل ثبت جهانی بیماران COVID-19 که دارای بیماری پوستی هستند، خبرهای اطمینان بخشی را برای افراد مبتلا به پسوریازیس ارائه می دهند.

موارد متوسط ​​تا شدید پسوریازیس با داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی درمان می شوند. این تجزیه و تحلیل از ثبت بین المللی PsoProtect نشان داد که بیش از ۹۰٪ بیماران پسوریازیس از عفونت با ویروس کرونا جدید زنده می مانند.

دکتر Satveer Mahil، مشاور متخصص پوست در انستیتوی گفت: “ما می توانیم به بیماران خود اطمینان دهیم که بقا در افراد مبتلا به پسوریازیس زیاد است و عوامل خطرساز در بیماران پسوریازیس مشابه افراد عمومی است.

بر اساس یک خبر منتشر شده از موسسه تحقیقات ملی بهداشت انگلیس، ثبت برای ایجاد چگونگی تأثیر پسوریازیس و داروهای مورد استفاده در درمان آن بر شدت COVID-19 ایجاد شد.

پسوریازیس نوعی بیماری پوستی است که گمان می رود مربوط به یک مشکل سیستم ایمنی بدن باشد. باعث ایجاد لکه های قرمز و پلاک های پوسته ای پوست می شود که با پوسته های نقره ای پوشانده شده اند.

این یافته ها اخیراً در مجله آلرژی و ایمنی شناسی بالینی به صورت آنلاین منتشر شده است.

برای این مطالعه، محققان ۳۷۴ مورد از ۲۵ کشور را که در آنها بیماران پسوریازیس COVID-19 داشتند بین مارس و ژوئیه سال ۲۰۲۰ برسی کرده، تجزیه و تحلیل کردند. حدود ۷۱٪ داروهای بیولوژیک و ۱۸٪ داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی استفاده می کردند. حدود ۹۳٪ به طور کامل از COVID-19 بهبود یافتند، ۲۱٪ در بیمارستان بستری شدند و ۲٪ نیز فوت کردند.

هلن مک آتیر مدیر عامل انجمن پسوریازیس است. وی گفت ، “از ابتدای همه گیری، ما اهمیت پیشگیری را برای رفع بسیاری از نگرانی های ابراز شده توسط افراد مبتلا به پسوریازیس درک کردیم. ثبت PsoProtect برای کمک به ما در درک بیشتر روابط متقابل پسوریازیس حیاتی است، بنابراین بیماران می توانند در این زمان دشوار آگاهانه ترین انتخاب را در مورد مراقبت و درمان خود انجام دهند. “

  • منبع خبر : مجله آلرژی و ایمنی شناسی بالینی