Skilarence چیست و چرا برای پسوریازیس مصرف می شود؟
Skilarence چیست و چرا برای پسوریازیس مصرف می شود؟

Skilarence دارویی است که برای درمان پسوریازیس پلاک استفاده می شود، بیماری ای که باعث ایجاد نقاط ضخیم، قرمز و ملتهب پوست با لکه های پوسته پوسته می شود.

Skilarence دارویی است که برای درمان پسوریازیس پلاک استفاده می شود، بیماری ای که باعث ایجاد نقاط ضخیم، قرمز و ملتهب پوست با لکه های پوسته پوسته می شود. این دارو در بیمارانی که دارای بیماری متوسط ​​یا شدید هستند، استفاده می شود که معالجه آنها مستقیماً روی پوست انجام نمی شود. Skilarence حاوی ماده فعال dimethyl fumarate است.

این خلاصه گزارش ارزیابی عمومی اروپا (EPAR) برای Skilarence است. در این مقاله توضیح داده شده است که آژانس چگونه دارو و شرایط استفاده از آن را برای اتحادیه اروپا ارزیابی می کند.

Skilarence چگونه استفاده می شود؟

Skilarence فقط با یک نسخه قابل دستیابی است و باید آن را تحت نظر پزشک که در تشخیص و درمان پسوریازیس تجربه دارد، استفاده شود.

Skilarence به صورت قرص (۳۰ و ۱۲۰ میلی گرم) در دسترس است. دوز شروع ۳۰ میلی گرم یک بار در روز است و دوز هر هفته طبق برنامه نشان داده شده در برگه بسته افزایش می یابد تا زمانی که پسوریازیس بهبود یابد یا تا زمانی که بیمار حداکثر دوز ۲۴۰ میلی گرم را سه بار در روز مصرف کند. قرص ها باید در حین یا بلافاصله بعد از غذا به طور کامل بلعیده شوند. پزشک ممکن است هنگامی که پسوریازیس تحت کنترل قرار گرفت، دوز را کاهش دهد.

Skilarence چگونه کار می کند؟

پسوریازیس ناشی از فعالیت بیش از حد سیستم ایمنی بدن (دفاعی) بدن است. ماده فعال موجود در Skilarence، دی متیل فومارات، فعالیت سیستم ایمنی بدن را کاهش می دهد. تصور می شود که بر روی سلول های T (نوعی گلبول سفید که بخشی از سیستم ایمنی بدن را تشکیل می دهد) عمل می کند تا از تولید سلول هایی که باعث ایجاد التهاب می شوند و منجر به پسوریازیس می شوند، جلوگیری شود.

چه مزایایی از Skilarence در مطالعات نشان داده شده است؟

یک مطالعه اصلی شامل ۷۰۴ بیمار مبتلا به پسوریازیس پلاک متوسط ​​تا شدید نشان داد که Skilarence در درمان بیماری از دارونما (درمان ساختگی) مؤثرتر است و به همان اندازه Fumaderm (یک داروی پسوریازیس که شامل دی متیل فومارات و مونو اتیل فومارات است) موثر است. معیار اصلی اثربخشی، نسبت بیمارانی بود که از نظر شدت بیماری، ۷۵ درصد کاهش یافته است. بعد از ۱۶ هفته درمان، ۳۷٪ از بیماران تحت درمان با Skilarence، در مقایسه با ۱۵٪ دارونما و ۴۰٪ از Fumaderm، این کاهش را نشان دادند.

خطرات مرتبط با Skilarence چیست؟

شایع ترین عوارض جانبی Skilarence (که ممکن است بیش از ۱ از ۱۰ نفر را تحت تأثیر قرار دهد) اثراتی بر دستگاه گوارش (اسهال، نفخ، درد شکم و حالت تهوع)، گرگرفتگی (قرمزی پوست). برای لیست کامل تمام عوارض جانبی گزارش شده با Skilarence، به بروشور بسته مراجعه کنید.

Skilarence نباید در بیمارانی که مشکلات شدید دستگاه گوارش، کبد یا کلیه دارند، استفاده شود. همچنین نباید در دوران بارداری توسط خانم ها یا در هنگام شیردهی مورد استفاده قرار گیرد.

  • منبع خبر : آژانس داروهای اروپایی (EMA)