سایت درمانی پسوریازیس - استرس زمینه ساز بروز بیماری پوستی پسوریازیس
»  اسلایدر  علل بروز و تشدید بیماری پسوریازیس   »   استرس زمینه ساز بروز بیماری پوستی پسوریازیس


استرس زمینه ساز بروز بیماری پوستی پسوریازیس

بیماری‌ های خودایمنی، مرموز، ناشناخته و بالقوه خطرناک‌اند، چراکه تکلیف بیمار با بدنش مشخص نیست،‌ آن هم در شرایطی که سلول‌ های دستگاه ایمنی بدن که عامل دفاعی بدن در برابر عوامل بیماری‌زا هستند در شرایطی پیش‌بینی نشده، برخی سلول‌های طبیعی بدن را به عنوان عامل مهاجم تشخیص دهد و به آنها حمله کند. نتیجه چنین اتفاقی ابتلا به بیماری‌ های خودایمنی است که اغلب مزمن تلقی می‌ شود. از شناخته‌ شده‌ترین بیماری‌ های خودایمنی می‌ توان به آرتریت روماتوئید (ورم مفاصل) و پسوریازیس اشاره کرد. عوامل محیطی موثر در بروز بیماری‌ های خودایمنی بسیار متنوع هستند و هر عاملی از فیزیکی گرفته تا روحی که برای بدن استرس ایجاد کند زمینه‌ساز بروز بیماری پسوریازیس خواهد بود.

3 دیدگاه برای استرس زمینه ساز بروز بیماری پوستی پسوریازیس

 1. اسما
  0

  برا ترک پوستی من از ژل آلوئه ورا استفاده کردم وعالی بود

 2. 0

  من ۳۳ سالمه وتقریبا ۲۵ ساله پسوریازیس دارم.بخاطر مصرف کلوبتازول بدنم دچار ترکهای شدید شده.الان حدود ۱ ساله تحت نظر دکتر طوسی هستم و با مصرف متو تروکسات و سیکلوسپورین و پماد پروتوپیک بدنم به آرامش رسیده و هرروز خدا رو شکر می کنم برای این آرامش.اگر کسی پیشنهادی برای رفع یا کمتر شده ترکها داره ممنون میشم راهنمایی کنه.

  • جستجوگر سلامتی
    
   +1

   منم دو سال تحت نظر دکتر طوسی در تهران بودم سیکلوسپورین همه جامو خوب کرد با اینکه ۹۰ درصد بدنم درگیر بود. ولی رفت و آمد به تهران مشکل بود و با قطع کم کم دارو خیلی بدتر شدم. با بیماریم کنار اومد رهاش کردم البته ۲۵ ساله این بیماری رو یدک میکشم با عذاب و گاهی بیخیالی. الان شش ماهه ماءالجبن افتیمونی از عطاری گرفتم که نسخه بوعلی سینا هم همین بود خیلیییی خوبه و عرق کاسنی …
   بیماری پوستی از کبده و اضطراب…
   فقط تو طب سنتی درمان داره