یکشنبه, ۰۳ تیر ۱۳۹۷
»   اخبار و تحقیقات علمی پسوریازیس, اسلایدر, تحقیقات بین المللی  »   تایید داروی تزریقی Siliq برای بزرگسالان مبتلا به پسوریازیس توسط FDA
1,796 بازدید
۲ اسفند ۱۳۹۵ , ساعت ۱۸:۴۴

تایید داروی تزریقی Siliq برای بزرگسالان مبتلا به پسوریازیس توسط FDA

به گزارش سایت درمانی پسوریازیس، داروی تزریقی (brodalumab) با نام تجاری Siliq برای بزرگسالان مبتلا به بیماری پوستی ملایم تا شدید پسوریازیس که به سایر درمان های پیشنهادی واکنش نمی دهند، توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا (FDA) تایید شده است. با این حال در مورد افزایش ریسک رفتار خودکشی گرایانه این دارو هشدار داده شده است.

Siliq psoriasis

داروی تزریقی Siliq:

Brodalumab یک آتتی بادی منوکلونال می باشد که برای درمان بیماری های التهابی طراحی شده است.این دارو در فاز ۳ تست های کلینکی خود در نوامبر سال ۲۰۱۳ برای در مان بیماری پسوریازیس psoriasis گزارش شده است.

Brodalumab توسط شرکت Amgen طراحی شده است.Brodalumab یکی از پنج ترکیب انتی بادی مونوکلونال ضد التهابی می باشد که شرکت Amgen تحت یک قرارداد ۵۰ میلیون دلاری حاضر به شراکت در تحقیق و تجاری سازی آن با شرکت AstraZeneca شد. در نوامبر ۲۰۱ Amgen و AstraZeneca نتایج امیدوار کننده ای را برای این ترکیب گزارش دادند این شرکت ها اعلام کرده اند که این ترکیب در مرحله اولیه endpoint مطالعات در مقایسه با ترکیب دارویی دیگر به نام ustekinumab و دارو نما placebo، پاکسازی پوستی بالای از بیماری را نشان داد.

amgen-astrazeneca-Psoriasis

به هر حال در می ۲۰۱۵ Amgen در طی اعلامیه رسمی به همکاری خود برای تحقیق و توسعه این ترکیب پایان داد. چون گزارش شده که در بیماران مورد آزمایش “رفتار ها و تمایلات به خودکشی” مشاهده شده است. و شرکت AstraZeneca به تنهای مسئول برای هر گونه تحقیق و تجاری سازی ترکیب Brodalumab در همه مناطق (به جز مناطق خاصی از آسیا مانند ژاپن که شرکت Kyowa Hakko Kirin حق مالکیت این ترکیب را دارد) می باشد.

مشخصه بیماری پسوریازیس، پیدایش تکه های پوست قرمز و پوسته پوسته شدن است. این بیماری معمولا بین سنین ۱۵ تا ۳۵ سال آغاز می شود و یک اختلال خودایمنی است که بدن به اشتباه به سلول های سالم حمله می کند.

دکتر «جولی بیتز» مدیر بخش ارزیابی دارو در سازمان غذا و دارو آمریکا، در این باره می گوید: «پسوریازیس می تواند موجب بروز بثورات ملتهب و احساس ناراحتی در بیماران شود و تایید داروی کنونی می تواند گزینه درمانی دیگری برای این گروه از بیماران باشد.»

طبق اعلام سازمان غذا و دارو، این دارو با ممانعت از واکنش التهابی که در ابتلا به پسوریازیس نقش دارد عمل می کند. داروی Siliq براساس سه آزمایش بالینی که شامل بیش از ۴۳۰۰ بیمار بود به تایید رسیده است.

با این حال سازمان غذا و دارو آمریکا هشدار داده است که این دارو ریسک ایجاد تفکر خودکشی را نیز به همراه دارد.

مکانیسم اثر Brodalumab:

Brodalumab به رسپتور اینترلوکین ۱۷ متصل می شود و بنابراین با ممانعت از اتصال اینترلوکین ۱۷ به رسپتور باعث مهار سیگنال های التهابی می شود.

NewPicture663

مطالب مرتبط با این نوشته

داروی بیولوژیک برادولوماب (brodalumab) رویکردی جدید به درمان پسوریازیس ارائه می کند. مطالعات نشان می دهند چگونه هدف گذاری قسمت های سیستم ایمنی می تواند تاثیر زیادی در بهبود روند بیماری پوستی پسوریازیس داشته باشد و این امر برای سلامت بیماران...

5 دیدگاه برای تایید داروی تزریقی Siliq برای بزرگسالان مبتلا به پسوریازیس توسط FDA

 1. سینا
  -1

  از کجا میشه این دارو را تهیه کرد؟؟؟

 2. وحید
  +3

  واقعا قابل تحمل نیست من چند سال که نتوانسته استخر برم

 3. محمد
  -10

  خوب ادم چرا باید این دارو مصرف کنه یعنی انقدر سخته تحمل پسوزیاریس که با مصرف این دارو ادم حسه خودکشی بهش دست بده واقعان که 

  • مهدی
    
   +2

   تحمل پسوریازیس فوق العاده سخته ، سخت تر از اونی که فکر کنی، یه بیماری دردناک و آزار دهنده و زشت، که همه از بیمار چندششون میشه، و فرقش با سرطان اینه که فقط کشنده نیست،

  • علیرضا.ح
    
   0

   محمد@ شما که پسوریازیس نداری تو این سایت چیکار میکنی و به چه علت داری واسه بیماران تعیین تکلیف میکنی که چی مصرف کنن و چی نکنن؟

 • مطالب اخیر

 • فهرست سایت

 • داروهای جدید